Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’TE HANIMELİ PAZARI KURULACAK

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın önemli projelerinden birisi daha hayata geçirilirken ilçede hanımların el emeklerini kazanca dönüştürebileceği “Hanımeli Pazarı’ kurulacak.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’TE HANIMELİ PAZARI KURULACAK » Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018 23:27
BOZÜYÜK’TE HANIMELİ PAZARI KURULACAK

Başkanı ’nın hanımlara yönelik olarak hayata geçirmek istediği önemli projelerden birisi olan “Hanımeli Pazarı”nın kurulması çalışmalarına başlandı. kapalı pazaryerinde tuhafiye ve sebze pazarının orta bölümünde hayata geçirilecek ile ilgili olarak “Hanımeli Pazarı”nda yer almak isteyen hanımların AK Masa birimine başvurmaları istendi.

Pazarda tezgah açmak isteyenlerin yer ve gün talepleri Pazartesi gününden itibaren AK Masa birimi tarafından alınarak hanımlara pazar alanında yer tahsisi yapılacak. Her hafta Salı ve Cumartesi günleri kurulan halk pazarında olduğu gibi haftanın 2 gününde yoğun olarak satış yapılabilecek olan “Hanımeli Pazarı”nda hanımların emeklerini ortaya koyarak ürettiği el işi ürünler yer alacak. Ayrıca bölgenin kültür ve sanatını, folklorünü oluşturan unsurlarının sergileneceği vesatılacağı “Hanımeli Pazar”ı projesinin kadınlara güç, ilçeye de renk katmasıbekleniyor.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ