Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

OĞUZ SERTLER MHP BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugün açıkladığı 152 Belediye Başkan adayı içersinde MHPBozüyük Belediye Başkan adayı Oğuz Sertler’de var.

OĞUZ SERTLER MHP BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
09 Aralık 2018 - 20:12

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugün açıkladığı 152 Belediye Başkan adayı içersinde MHP Bozüyük Belediye Başkan adayı Oğuz Sertler’de var.
152 kişi arasında Söğüt adayı olarak İsmet Sever ve Vezirhan Beldesi adayı Hüseyin Ocak’ın ismide var.

Oğuz Sertler, 1981 yılında Bozüyük ‘te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Cumhuriyet ilköğretim okulunda, lise öğrenimini Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde , Üniversite öğrenimini ise Dumlupınar Üniversitesi Söğüt Meslek Yüksek Okulu Seramik bölümünde tamamladı. Bozüyük de faaliyet gösteren bazı fabrikalarda işçi ve yönetici olarak görev yaptı. Askerlik görevini 15 ay Türk Hava Kuvvetlerinde tamamladı.

2010 yılında 2. Ligdeki ilin tek profesyonel takımı olan Bozüyükspor yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, 2011 yılında Bozüyük’ün en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Ertuğrulgazi Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve 3 yıl da yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmuştur.2012 -2013 yılında Vilayetler Birliği Anaokulu’nda Okul Aile Birliği Başkanlığı görevini yürütmüştür.2016 yılında Üçlü Kararname ile kurulan Türk Dünyası – Türkiye Yörük Türkmen Birliğinin kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir.

Amatör olarak sırasıyla Yeşilyurtspor ,Bozüyükspor , Söğütspor ve Kandillispor da futbol oynamıştır.

1997 yılından bu yana aktif olarak siyaset yapmaktır.2000-2002 yılları arasında Söğüt Ülkü Ocakları Başkanlığı , 2006-2007 yılları arasında Bozüyük Ülkü Ocakları Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Bozüyük Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.3,5 yıl Bozüyük Belediyesinde Belediye Başkan yardımcılığı ve Encümen Başkanlığı , 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Bozüyük İl Genel Meclisi üyeliğine seçilmiştir. İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı, Ar-Ge Komisyon Başkanı, Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Bebka ( Bursa – Eskişehir- Bilecik Kalkınma Ajansı) Yönetim Kurulu üyeliği , Bozüyük OSB ((Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve 4 Nisan 2016 tarihinde İl Genel Meclisi Başkanlığına seçilmiş olup halen bu görevlerine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı