Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük Kent Konseyi Kadın Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi

Bozüyük Kent Konseyi Kadın Meclisi, Derya Poyraz’ın başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Oluşturulan yeni grupta kent konseyi kadın meclisinin görev ve yetkileri hakkında üyelere bilgiler verilerek, yapılacak projeler ve etkinlikler hakkında istişarede bulunuldu.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük Kent Konseyi Kadın Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi » Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019 14:39
Bozüyük Kent Konseyi Kadın Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi

Bozüyük Kadın Meclisi Ajansı muhabirine yaptıkları açıklamada; “kadınların kendi sorunlarına sahip çıkmaları için karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına katılımını sağlamak amacıyla; kadınlarla ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, iş hayatındaki kadınlar, kadınlar ve ev kadınlarından oluşan demokratik bir yapıdır. ”

“Kadın Meclisi olarak; kadınların, cinsiyet ayrımcılığına dayalı eğitim,  hukuk, sağlık, ekonomik, siyasal, kültürel ve toplumsal alanlardaki sorunlarına dair tespitlerde bulunup, ile birlikte projeler hazırlayarak çözüme ulaştırmaya gayret edeceğiz. ”

Onların girişimci, araştıran, üreten bireyler olmalarını desteklemek ve bireysel inisiyatiflerini geliştirmek için eğitimler düzenleyeceğiz. üretmede aktif rol almalarını ve bu projelerin yetkili makamlara iletilmesinde etkili çoğunluk olarak temsil edilmelerini sağlayacağız.

Kadınların, her türlü şiddete karşı mücadele etmelerine yönelik hukukçular, psikologlar, uzman eğitimciler ile söyleşiler düzenleyeceğiz. Sosyal faaliyet ve eğlenceler düzenleyerek onların hayata, ilçeye bir adım daha katılmalarını sağlayacağız.” dediler.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ