Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü LGS sınavına girecek olan öğrenci ve velilerini uyardı

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir LGS sınavına girecek olan öğrenciler ve velileri uyardı.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü LGS sınavına girecek olan öğrenci ve velilerini uyardı » Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020 13:53
Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü LGS sınavına girecek olan öğrenci ve velilerini uyardı

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Velilerimizin dikkatine!
➢ Sevgili Öğrenciler Liselere Giriş Sınavı (LGS) 20 Haziran 2020 Cumartesi günü İlçemizde 16 Okulda 1452 Öğrencinin katılımı ile yapılacaktır. LGS sınavına kendi okullarınızda gireceksiniz. Sınav salon bilgileriniz için sınav gününden önce mutlaka e-Okula girmeyi ve sınav salon bilgilerinize bakmayı unutmayınız.

➢ Sevgili öğrenciler LGS sınavı her öğrencinin katılmak zorunda olduğu bir sınav değildir. Sınava sadece isteyen öğrencilerimiz gireceklerdir.. Sınava girmeyen öğrencilerin yerleştirmeleri puansız yerel yerleştirme ile yapılacaktır..

➢ Sınav günü Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için, birinci oturum için en geç saat 09.00 ve ikinci oturum için en geç 11.10’da sınava gireceği binada salonlara alınmak üzere hazır bulunmanız gerekmektedir.

➢ Sınav günü kimlik belgenizle birlikte, kaleminizi, kalemtıraşınızı ve silginizi getirmeyi unutmayınız. Sınav giriş belgeleri sınava gireceğiniz sıranın üzerinde hazır şekilde bulunacaktır.

➢ Değerli velilerimiz, okullarımızın sınavdan önce dezenfeksiyonu yapılacak. girişlerinde ve tüm sınıflarda dezenfektan malzemeler bulundurulacak, sınav görevlileri ve öğrencilerin tamamına dağıtılacak. Öğrencilerimiz istemeleri halinde sınav süresince maskelerini çıkarabileceklerdir.

➢ Öğrencilerimizin sağlığı için velilerimiz bu yıl girişine kadar çocuklarına eşlik edebileceklerdir. Hepimizin sağlığı ve sınavın sağlıklı şekilde yürütülebilmesi adına velilerimizin bahçesine girişlerine izin verilmeyecektir.

➢ Sevgili Öğrenciler içinde, bahçesinde ve diğer kalabalık ortamlarda sosyal mesafe (en az 1 metre, 3-4 adım) kuralına lütfen dikkat ediniz. takınız ve maskenizi çıkarmayınız. Sağlığınızı önemsiyoruz. Lütfen bu önlemlere uyunuz. Bu konuda girişlerinde rehber öğretmenlerimiz ve sınav görevlileri sizlere yardımcı olacaklardır.

➢ Sağlıklı ve mutlu bir gelecek için her zaman öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hatırlatmak ister, tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.

Mahmut Demir
İlçe Milli Müdürü

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ