Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük Belediye başkanı Bakkalcıoğlu’nun 10 Kasım mesajı

Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82’nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bozüyük Belediye başkanı Bakkalcıoğlu’nun 10 Kasım mesajı
10 Kasım 2020 - 3:14

“Kurtuluş Savaşı’mızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz” diyen Başkanımız Bakkalcıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Mustafa Kemal Atatürk; üstün nitelikleri, ileri görüşlülüğü, liderliği, siyasi ve askeri başarıları ile yaşadığı çağa damgasını vuran bir dünya lideridir. Mustafa Kemal, yurdun ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara rağmen, kararlılıkla Türk milletini bağımsız Türkiye ülküsü hedefi etrafında birleştirerek zafere ulaştırmıştır.

Atatürk’ün en büyük zaferi yenilmiş bir imparatorluktan çağdaş bir devlet kurmasıdır. İlke ve devrimleriyle Cumhuriyet’imizin kurucusu, ulu önder, büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün gönüllerdeki eşsiz yeri hiçbir zaman değişmeyecek, ona duyulan sevgi, saygı ve özlem hiç eksilmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde Büyük Önder Atatürk, silah arkadaşları ve vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı