Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Birileri ormanların içine etmek için uğraşırken, bu kahramanlar 2000 fidan dikti

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” projesi kapsamında Poyra Köyü’nde 2000 adet Sedir ve Karaçam fidanı toprakla buluştu.

HABER » BOZÜYÜK » Birileri ormanların içine etmek için uğraşırken, bu kahramanlar 2000 fidan dikti » Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020 15:28
Birileri ormanların içine etmek için uğraşırken, bu kahramanlar 2000 fidan dikti

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı nedeniyle Tarım ve Bakanlığı’nın başlattığı “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” projesi kapsamında Poyra ’nde 2000 adet Sedir ve Karaçam fidanı toprakla buluştu.

ozüyük Poyra kırsalında yapılan ağaçlandırma çalışmalarına Kaymakamı Hasan Yaman, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Koparan, İşletme Müdürü Rabiye Tuncer, İlçe Milli Müdürü Mahmut Demir, İlçe Müftüsü Mustafa Topal ve köylüler katıldı. Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık İlçe İşletme Müdürü Rabiye Tuncer’e çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, “fidanların ormana dönüşmesi için hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA BAYRAMI NEDİR?

Geçtiğimiz senelerde bazı gençler tarafından sosyal medyada gündeme getirilen ve tüm Türkiye’nin destek verdiği ‘Milli bir ağaç bayramı olsun’ kampanyasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayımlanan genelge ile Milli Ağaçlandırma Günü resmen açıklanmış oldu. Özellikle fidan dikme kampanyası ile Türkiye’nin gündemine oturan doğaya ve yeşile saygı çalışmaları, Milli Ağaçlandırma Günü ile taçlanmış oldu. O zamandan bu yana her yıl 11 Kasım günü “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanıyor.

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ