Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bilecik Belediyesinden Kayı Boyu Anıtı Açıklaması

CHP’li Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önündeki Kayı Boyu anıtının kaldırılmasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

HABER » BÖLGE » Bilecik Belediyesinden Kayı Boyu Anıtı Açıklaması » Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020 8:05
Bilecik Belediyesinden Kayı Boyu Anıtı Açıklaması

Bileik Başkanlığı, Şeyh Edebali Kültür ve Merkezi önünde yer alan Kayı Anıtı’nın altyapı çalışmaları kapsamında kaldırıldığını belirterek, çalışmaların ardından yeniden yerine konacağını açıkladı.

Bilecik ekipleri, dün Şeyh Edebali Kültür ve Merkezi önünde yer alan Kayı Anıtı’nı kaldırdı. Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine açıklama yapan belediye, anıtın altyapı çalışmaları kapsamında kaldırıldığını ve projenin tamamlanmasının ardından yeninden yerine konulacağını ifade etti.

Bilecik açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “ Başkanlığımız tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Merkezi karşısı ile önündeki çalışmalar kapsamında 2200 çapında yatay delgi yapılmaktadır. Park 2 Sokak ile karşısında yer alan Kültür Merkezi önünde 70 metre uzunluğunda çalışma yapılmaktadır.

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, yüzeyde açık kazı çalışmasına izin vermemesi nedeniyle Park 2 Sokak ile karşısında yer alan merkezi önüne derinliği 10 metre olacak bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Çalışmalar kapsamında 8 metre eninde ve 8 metre uzunluğu olmak üzere geniş bir çalışma alanı gerekmektedir.

Belirtilen alana ilişkin olarak, kültür ve merkezi temeline zarar vermemek, karşıda yer alan yol güzergahını kapatmama adına ve yapılan hesaplamalara dayanarak, çalışmanın tam merkezinde yer alan Kayı Boyu anıtının kaldırılması uygun görülmüştür. 2 kademede gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında daha önce Park 2 Sokak’ta yaşanan heyelanın tekrar meydana gelmemesi için daha detaylı bir çalışma gerçekleştirilecektir.

Başkanlığı olarak vatandaşlarımızı çalışmalarımız hakkında bilgi vermeyi sürdüreceğiz.”Bilecik Semih Şahin ise sosyal medyadaki paylaşımıyla Kayı Anıtı’nın altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden yerine konacağını ifade etti.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ