Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bayramda bile ihtiyaç sahiplerinin yanındaydılar

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde “İhtiyacın olmayanı, ihtiyacı olana verelim” sosyal medya grup yöneticisi Kısmet Sağlam ve arkadaşları kurban bayramında, evlerinde bayramlaşmak yerine ihtiyaç sahiplerinin yardımlarına koştular. Bayramın ilk gününden itibaren kapı kapı gezerek bağışçıların kurban paylarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Bayramda bile ihtiyaç sahiplerinin yanındaydılar
03 Ağustos 2020 - 1:33

“İhtiyacın olmayanı, ihtiyacı olana verelim” sosyal medya grup yöneticisi olan Kısmet Sağlam, amacımız hizmet beklentimiz dua ifadelerini kullandı. Sağlam yaptığı açıklamada; “Kurban Bayramı münasebeti ile grubumuz ihtiyacın olmayanı ihtiyacı olana verelim üyeleri ve Bozüyük’te kurban kesen hayırseverler, tarafıma ulaşarak “sizler ihtiyaç sahiplerini daha iyi tanıyorsunuz, biz paylarımızı size versek sizlerde bizim için dağıtırmısınız diye rica edince, amacımız insanlara yardımcı olmak ve ihtiyaç sahiplerine bir şekilde faydalı olmak olduğu için severek kabul ettik.

200’E YAKIN PAY TARAFIMIZA ULAŞTIRILDI

Bu görevi bayramın 1. Günü ve 2. Günü olmak üzere seve seve üstlendik. Belirlediğimiz noktaya kesilen hayvanların payları ayrılmış bir şekilde gelerek bizlere teslim edildi. İki yüze yakın pay tarafımıza ulaştırıldı. Bayramın birinci günü eşim ve çocuklarımla, ikinci günü ise grup adminleri ile çıkarak Bozüyük’ün her mahallesindeki bildiğimiz ihtiyaç sahiplerine ve kurban kesemeyen birçok aileye vekaleten aracılık ettik.

TİTİZLİKLE VE ÖZENLE

Üç ayrı koldan paylaştığımız mahallelere ikişerden oluşan admin grubumuzla titizlikle ve özenle kapılarına kadar giderek payları teslim ettik grubumuz ihtiyacın olmayanı ihtiyacı olana verelim birçok güzelliğe imza attığı gibi bu bayramda kurban payı dağıtarak ortak olduk” dedi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı