Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske dağıttık”

Bozüyük Belediyesi küresel salgın mücadele kapsamında ilçe genelindeki tüm mahallelerde, cadde ve sokaklarda ilçe halkına ücretsiz maske dağıttı.

HABER » BOZÜYÜK » Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske dağıttık” » Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020 1:39
Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske dağıttık”

BELEDİYESİ TÜM MAHALLELERDE ÜCRETSİZ OLARAK MASKE DAĞITTI

Dünyada ve ülkemizde tehdidi artarak devam ederken birçok kurum ve kuruluş gibi de aldığı tedbirleri arttırarak bu tehdidi minimum düzeye indirgemeye çalışıyor.

Bu kapsamda özellikle sahadaki çalışmalarını genişleten yaya ekipleri tüm mahalleleri, cadde ve sokakları tek tek gezerek vatandaşlara 6100 adet maske dağıttı. Ekipler vatandaşlara “sağlıklı günler” dileyerek “evde kal” çağrısı yaptı. Her mahallede yapılan dağıtımın yanı sıra her gün düzenli olarak kapalı pazar girişinde ve ilçe merkezinde yapılan maske dağıtımı da sürüyor.

Bozüyük Mehmet Talat küresel salgına karşı ilçe genelinde alınan tedbirlere her gün yenilerini eklediklerini ve vatandaşların sağlığı için bu tedbirlerin genişletilerek devam edeceğini belirterek bu gün maske dağıtımlarını tüm mahallelerde gerçekleştirdiklerini ve maske dağıtımlarının süreceğini söyledi.

Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske ulaştırdık. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, kendisi ve ailelerinin sağlığı için kurallara uymaları, topluma açık alanlarda ve pazar yerlerinde maskelerini mutlaka takmaları ve zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarıdır” dedi.

Mahallelerde yapılan maske dağıtımında duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise hayati derecede önem taşıyan maskeleri, bu zor günlerde vatandaşlara dağıttığı için Bozüyük Mehmet Talat ’na teşekkür ederek “Bu çok güzel bir uygulama. Belediyemizin böyle zor zamanlarda yardımcı olmasına ve yanımızda olmasına seviniyoruz” dediler.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ