Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske dağıttık”

Bozüyük Belediyesi küresel salgın mücadele kapsamında ilçe genelindeki tüm mahallelerde, cadde ve sokaklarda ilçe halkına ücretsiz maske dağıttı.

HABER » BOZÜYÜK » Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske dağıttık” » Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020 1:39
Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce maske dağıttık”

BELEDİYESİ TÜM MAHALLELERDE ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITTI

Dünyada ve ülkemizde tehdidi artarak devam ederken birçok kurum ve kuruluş gibi Bozüyük de aldığı tedbirleri arttırarak bu tehdidi minimum düzeye indirgemeye çalışıyor.

Bu kapsamda özellikle sahadaki çalışmalarını genişleten Bozüyük yaya ekipleri tüm mahalleleri, cadde ve sokakları tek tek gezerek vatandaşlara 6100 adet ücretsiz dağıttı. Ekipler vatandaşlara “sağlıklı günler” dileyerek “evde kal” çağrısı yaptı. Her mahallede yapılan dağıtımın yanı sıra her gün düzenli olarak kapalı pazar girişinde ve ilçe merkezinde yapılan ücretsiz dağıtımı da sürüyor.

Bozüyük Başkanı Mehmet Talat küresel salgına karşı ilçe genelinde alınan tedbirlere her gün yenilerini eklediklerini ve vatandaşların sağlığı için bu tedbirlerin genişletilerek devam edeceğini belirterek bu gün ücretsiz dağıtımlarını tüm mahallelerde gerçekleştirdiklerini ve dağıtımlarının süreceğini söyledi.

Başkan Bakkalcıoğlu “halkımıza bir günde binlerce ulaştırdık. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, kendisi ve ailelerinin sağlığı için kurallara uymaları, topluma açık alanlarda ve pazar yerlerinde maskelerini mutlaka takmaları ve zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarıdır” dedi.

Mahallelerde yapılan ücretsiz dağıtımında duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise hayati derecede önem taşıyan maskeleri, bu zor günlerde vatandaşlara dağıttığı için Bozüyük Başkanı Mehmet Talat ’na teşekkür ederek “Bu çok güzel bir uygulama. Belediyemizin böyle zor zamanlarda yardımcı olmasına ve yanımızda olmasına seviniyoruz” dediler.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ