BAKKALCIOĞLU MAZBATASINI ALDI

featured

Adalet Sarayında düzenlenen mazbata törenine Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Metin Yaşar, Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bozüyük Belediye Başkanlığı adayı olan ve yüzde 50.38 oy alarak belediye başkanlığına seçilen Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Erol Ormantepe’den aldı.

Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu: “Halkımız kararını verdi, bizi göreve getirdi. Biz tüm Bozüyük’ü kucaklayan bize oy veren, vermeyen herkesi kavrayan bir dönem olsun istiyoruz. Gönlümüz bununla dolu. Böyle başlıyoruz göreve. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yaşar Tüzün ise: “Bu süreçte bize yol arkadaşlığı yapan teşkilatımın yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu kampanya sürecinde halkımızla yaptığımız istişarelerde gördüğümüz sinerjinin sandığa yansımasından, bize oy veren vermeyen bütün Bozüyük’te yaşayanların Belediye Başkanı olacağına inandığımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Mazbata töreninin ardından Cumhuriyet Meydanı’na geçen Bakkalcıoğlu’nu Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, partililer ve Bozüyüklü vatandaşlar büyük bir coşku ile karşıladı. Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından dua edildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndan Bozüyüklü vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu: “Şuandan itibaren belediye başkanlığı görevine başlıyorum. Bu anıtın benim için önemi çok büyük. Benim dönemimde yapıldı. Bu anıtta bulunan büyük Atatürk ve İsmet Paşa’nın yanındaki sol taraftaki halkımızın Devrimci, İnkılapçı ve Milliyetçiliğini temsil ediyor. Sağ taraftaki bayanımız Cumhuriyetçiliğimizi temsil ediyor. Öndeki askerimiz Devletçiliği temsil ediyor, Laikliğimizi koruyor. Bunlar Atatürk’ümüzün bize emaneti olan 6 ilkesi. Bu bir siyasi parti simgesi değil. Bu anıtı yapan Prof.Dr. Tankut Öktem. Burayı yaparken bu simgeleri koymuştu. Biz bunları yaptık. Bunu simgelemek için bu meydana gelirken; bu anıta yaklaşan herkesin, bu 6 ilkeye 6 yoldan gelmesi için yerde fark edeceğiniz taş döşemesini çeşitli kurduk. Geçtiğimiz yıllarda bunlardan 2 tanesini yok etmeye başladılar. Bu 6 ilkeyi zarar verirken müdahale ettik. Neyse ki 4 tanesi burada duruyor. O 2 taneyi de buraya yapacağız. Bunlar bize Atatürk’ün emanetleri.Bu yolculukta Allah yardımcımız olsun. Sizler çok büyük çabalar harcadınız. Halkımız büyük destek verdi. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Bozüyük Belediyesi’ne meydandaki vatandaşlar ile birlikte geçen Bakkalcıoğlu’nu, eski Başkan Yardımcıları Nazmi Kuru, Rasim Keskin ve belediye personeli karşıladı. Belediye eski başkan yardımcısı Nazmi Kuru, yeni Başkan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na başarılar dileyerek, görevi devretti. Başkan Bakkalcıoğlu makamında yaptığı konuşmada: “Nazmi başkan yardımcımız. Öteden beri görev yapıyor. Ben dilerdim ki eski başkanımız bize bu teslimi yapsın ama sağolsun Nazmi bu görevi gerçekleştirdi. Artık şuandan itibaren çalışmaya başlayacağız. Hayırlı olsun.”dedi.
Devir töreninin ardından makam koltuğuna oturan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu tebrikleri kabul etmeye başlayarak göreve başladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!