B117 çok hızlı yayılıyor kontrolden çıktı

featured

Türkiye, Fransa, Almanya, Belçika, İtalya ve İsrail gibi ülkeler İngiltere uçuşlarını durdurma kararı aldı. B117 corona virüs mutasyonunun yayılması engellenemiyor! Endişe verici gelişmeleri İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, açıkladı. Corona virüsün yeni mutasyonunun çok hızlı bulaştığının altını çizen Hancock, virüsün kontolden çıktığını ifade etti. Çin’de ortaya çıkan corona virüs vaka sayısı dünya genelinde 76 milyonu aşarken toplamda hayatını kaybedenlerin sayısı da 1 milyon 690 bini geride bıraktı.

TÜRKİYE’DEN KRİTİK KARAR! İNGİLTERE VE O ÜLKELERDEKİ UÇUŞLAR DURDURULDU

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın mutasyon geçirmiş Kovid-19’un önceki virüse göre yüzde 70 daha bulaşıcı olduğunu açıklaması, ardından Sağlık Bakanı Matt Hancock’ın “Virüs kontrolden çıktı” sözleri, salgınla mücadele eden Avrupa’yı bir kez daha alarma geçirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi de yeni tür koronavirüsün şu ana kadar, İngiltere dışında Danimarka, Hollanda ve Avustralya’da görüldüğünü bildirdi. Londra ve çevresinde kısıtlamaların daha sıkıştırılmasını içeren dördüncü aşama önlemleri uygulanmaya başlanırken, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerden art arda açıklamalar geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır” dedi. Karar açıklandığı havada olan uçaklarla gelen yolculara test yapılacağını ve karantina kuralları uygulanacağını vurgulayan Koca, “Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir” ifadesini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!