Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

B117 çok hızlı yayılıyor kontrolden çıktı

Corona virüs mutasyonuyla ilgili son dakika haberleri tüm dünya tarafından takip ediliyor. İngiltere’de karantina uygulamasına gidilirken Sağlık Bakanı Matt Hancock tarafından yapılan ‘Mutasyon kontrolden çıktı’ açıklamasından sonra salgınla mücadele eden dünya yeniden alarma geçti.

HABER » SAĞLIK » B117 çok hızlı yayılıyor kontrolden çıktı » Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020 7:47
B117 çok hızlı yayılıyor kontrolden çıktı

, Fransa, Almanya, Belçika, İtalya ve İsrail gibi ülkeler İngiltere uçuşlarını durdurma kararı aldı. B117 mutasyonunun yayılması engellenemiyor! Endişe verici gelişmeleri İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, açıkladı. virüsün yeni mutasyonunun çok hızlı bulaştığının altını çizen Hancock, virüsün kontolden çıktığını ifade etti. Çin’de ortaya çıkan vaka sayısı dünya genelinde 76 milyonu aşarken toplamda hayatını kaybedenlerin sayısı da 1 milyon 690 bini geride bıraktı.

TÜRKİYE’DEN KRİTİK KARAR! İNGİLTERE VE O ÜLKELERDEKİ UÇUŞLAR DURDURULDU

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın mutasyon geçirmiş Kovid-19’un önceki virüse göre yüzde 70 daha bulaşıcı olduğunu açıklaması, ardından Sağlık Bakanı Matt Hancock’ın “ kontrolden çıktı” sözleri, salgınla mücadele eden Avrupa’yı bir kez daha alarma geçirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi de yeni tür koronavirüsün şu ana kadar, İngiltere dışında Danimarka, Hollanda ve Avustralya’da görüldüğünü bildirdi. Londra ve çevresinde kısıtlamaların daha sıkıştırılmasını içeren dördüncü aşama önlemleri uygulanmaya başlanırken, aralarında ’nin de bulunduğu ülkelerden art arda açıklamalar geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır” dedi. Karar açıklandığı havada olan uçaklarla gelen yolculara test yapılacağını ve kuralları uygulanacağını vurgulayan Koca, “Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir” ifadesini kullandı.

Etiketler: , , , , ,

ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN SAĞLIK HABERLERİ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.