Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Alt geçitteki kronik sorunu Bozüyük belediyesi çözdü

Özellikle yağışlı havalarda TCDD alt geçidinde biriken suyu tahliye edebilmesi için kullanılan su motoru elektrik kesintilerinde çalışmıyor, vatandaşlarımıza büyük bir sorun çıkarıyordu.

HABER » BOZÜYÜK » Alt geçitteki kronik sorunu Bozüyük belediyesi çözdü » Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019 17:43
Alt geçitteki kronik sorunu Bozüyük belediyesi çözdü

Özellikle yağışlı havalarda TCDD alt geçidinde biriken suyu tahliye edebilmesi için kullanılan su motoru kesintilerinde çalışmıyor, vatandaşlarımıza büyük bir sorun çıkarıyordu. Her bir kesintide 30 – 50 cm su birikintisi oluşturuyordu. Sorunu çözmek için Bozüyük tarafından demiryolu alt geçidine jeneratör montajı yapıldı.

Özellikle Meliha Ercan Ortaokulu’nun açılması ile birlikte daha yoğun olarak kullanılmaya başlayan TCDD alt geçidinde zemin suyunun tahliye edilebilmesi için sürekli olarak çalışan su tahliye motoru, kesintilerinde çalışamıyor ve zeminde su birikmesine neden oluyordu.

SU MOTORU ARTIK KESİNTİSİZ ÇALIŞACAK

Bozüyük ekipleri bu olumsuz durumun önüne geçebilmek amacı ile su motorunun kesintisiz olarak çalışması için jeneratör montajı ve otomatik olarak devreye girmesi için gerekli otomasyon çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışma ile özellikle öğrencilerin okula gidebilmesi için yoğun olarak kullandığı alt geçitteki su tahliye motorları kesintileri yaşansa bile aralıksız olarak çalışmaya devam edecek.

Etiketler: , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ