Yoksulluk ve açlık emeklinin kaderi mi? « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Yoksulluk ve açlık emeklinin kaderi mi?

HABER » BOZÜYÜK » Yoksulluk ve açlık emeklinin kaderi mi? » Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021 18:41
Yoksulluk ve açlık emeklinin kaderi mi?

Bozüyük Tüm İşçi emeklileri dul ve yetimleri derneği başkanı Başkanı Ramazan Peker, hükümetin emekliye yaptığı zam oranını eleştirerek “Yoksulluk ve açlık emeklinin kaderimi ? Birilerine ye iç sarf et sınır yok, ama emekliye sabret, şükret deniliyor. Bu durumda biz emeklileri çok üzüyor” dedi.

Emeklilerin maaşlarına 2021 Ocak’ta verilen zam oranının 14 milyon emekliye hayal kırıklığına uğrattığını belirten Tüm İşçi emeklileri dul yetimleri derneği başkanı Başkanı Ramazan Peker, “emeklilerin maaş artışlarının 20 senedir hep altı ay öncesi geçmişin doğru veya yanlış enflasyonuna göre verilmekte” dedi.

Ramazan Peker “Talebimiz olan artı düşünülmez temel gıda artışı geçmiş altı ayda yüzde 30’ları olmuşken elektriğe, gaza, suya ve akaryakıta gelen artışların yüzdesine ulaşılamıyor. Ama ilgili kuruluşlar emekliye zam olarak yüzde 8 lik zam verdiler.

Temel gıda ve temel ihtiyaç artışları, artı refah payı ve pandeminin emekliye, yaşlılara getirdiği yük göz önüne alınmadan, düşünülmeden yapılan artış huzura değil bizleri adaletsizliğe götürdü. Pandemi döneminde emekliye verilen her kuruş, piyasa ekonomisine ve üretime artı olarak geri döner.

Talebimiz temel ihtiyaç artışı ve milli gelirden refah payı düşünülerek verilmesiydi. Emeklinin yüzde 70’i yoksulluğun değil, sınırı altıda maaşı ile geçim mücadelesi vermektedirler. Biz emekliler kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğimiz emekli maaşı, hizmet ve pirime dayalı bir istiyoruz. Birilerine ye iç sarf et sınır yok, ama emekliye sabret, şükret deniliyor. Bu durumda biz emeklileri de çok üzüyor” dedi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber