YKS üniversite tercihlerinde bunlara dikkat! « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

YKS üniversite tercihlerinde bunlara dikkat!

HABER » EĞİTİM » YKS üniversite tercihlerinde bunlara dikkat! » Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018 14:21
YKS üniversite tercihlerinde bunlara dikkat!

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından YKS tercihleri de başladı. 7 Ağustos’ta başlayan tercihler 14 Ağustos’a kadar devam edecek. Peki YKS üniversite tercihleri nasıl yapılır?

tercih işlemleri ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden alınmaya devam ediyor. YKS tercih işlemlerinin başlamasının ardından yüz binlerce üniversite adayı tercih işlemleri için Üniversite tercih kılavuzunu incelemeye başladı. 7 Ağustos’ta başlayan Üniversite tercih işlemleri 14 Ağustos’a kadar alınmaya devam edecek. Üniversite tercih sonuçlarının ise 31 Ağustos tarihinde adaylara duyurulması bekleniyor.
YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?
Tercihler 7 – 14 Ağustos tarihlerinde . ÖSYM AİS üzerinden alınacak olan tercihler internetten yapılacak.
T.C. Kimlik Numaranız aday şifreniz ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak tercihinizi sisteme kaydedebilirsiniz. Sadece ortamda yapılan tercihler geçerlidir.
TYT puanı 150’nin altında olanlar tercih yapamaz. En fazla 24 tercih yapabilirsiniz.
YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?
Yerleştirme Sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden  adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine  gönderilmeyecek.
Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli  olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı  verilecek
KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?
YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül’de olacak.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber