Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

YATIRIMCIYA DESTEĞİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPTIĞIMIZA İNANIYORUM

Bilecik İl Genel Meclisi başkanı ve aynı zamanda Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuz Sertler yatırımcıya desteği en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum dedi.

HABER » BOZÜYÜK » YATIRIMCIYA DESTEĞİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPTIĞIMIZA İNANIYORUM » Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018 17:09
YATIRIMCIYA DESTEĞİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPTIĞIMIZA İNANIYORUM

basın muhabirimize yapmış olduğu açıklamada ; “ organize sanayi bölgemizin fiziki anlamda hemen hemen alt yapı ve üst yapısını tamamlamış durumdayız. Gelen yatırımcımıza ihtiyacı olan doğal gaz , elektrik , yol , yağmur suyu ve atık suyu gideri , temiz kullanma suyu gibi ihtiyacı olan alt yapı çalışmaları bitmiş durumdadır. Yine organize sanayi bölgemizden arsa tahsisi yapmak isteyen yatırımcı ve iş adamlarımıza çevremizdeki organize sanayi bölgelerine bakıldığında neredeyse tarla fiatına arsa vermekteyiz. Yaklaşık iki yıldır fiyatlara yapmayıp katılım bedeli dahil metrekaresi 70 tl fiyatla ödemeleri uzatarak her iki ayda bir ödemek koşuluyla 9 eşit taksitle 18 ay gibi vade sunmaktayız.Kanunlar çerçevesinde en çabuk şekilde ruhsat işlemlerini tamamlayıp bir an önce üretime geçmeleri için ve yerli işçi çalıştırmalarını önererek yardımcı olmaktayız.” dedi.

Açıklamasına devam eden Sertler ; “ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Müteşebbis Heyetimizin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda ” Ülkemizdeki mevcut ekonomik koşullar ve Devletimizin yürüttüğü ekonomik mücadeleye destek olma kapsamında, yatırımlarını zamanında tamamlayamayan firmalara üretime geçmeleri için verilen süre uzatımlarında parsel büyüklüklerine göre alınmakta olan Telafi Katkı Payı uygulamasının 6 ay süreyle kaldırılma” kararını imzaladık. Türk Sanayicisinin başka tedbirlerlede yanında olmaya devam edeceğiz. Fabrika bacaları tütecek, İnsanımız buralardan ekmek yemeye devam edecek.” dedi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ