Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Yaptığıyla pes dedirtti! Kendisine köle arıyor

Kuveyt’te çektiği makyaj videolarıyla fenomen olan Sondos Alqattan, hükümetin ev işçilerinin haklarında iyileştirmeye gitmesi üzerine skandal açıklamalarda bulundu. Alqattan, çalışanların haftada bir gün izin yapması ve pasaportlarını teslim etmemesini eleştirdi.

Yaptığıyla pes dedirtti! Kendisine köle arıyor
28 Temmuz 2018 - 21:31

Instagram’da 2.3 milyon takipçisi bulunan makyaj bloggerı Sondos Alqattan, ülkesi Kuveyt’te ev işçileri için yapılan düzenlemeler sonrasındaki açıklamalarıyla baltayı taşa vurdu.

Alqattan, Kuveyt hükümetinin Filipinli çalışanlara her hafta bir izin günü verilmesini sağlayan ve pasaportlarını teslim etmeme hakkını tanıyan reformlarını ağır bir dille eleştirdi.

Instagram’da bir video paylaşan Alqattan, “Bu son getirilen yasa çok saçma. Açıkçası doğru bulmuyorum. Bir hizmetçi her hafta bir gün izin aldığında bu ayda dört gün eder. İzin günlerinde dışarıda olacaklar. Elinde pasaportuyla bir hizmetçinin izin günlerinde ne yapabileceğini bilen var mı? Nasıl olur da evinizde çalışan bir hizmetçiye pasaportunu teslim edebilirsiniz? Ya aniden ülkelerine dönerlerse, o zaman kim benim mağduriyetimi giderecek? Bundan sonra asla Filipinli bir hizmetçiyi işe almayacağım” kullandı.

Alqattan bu ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti. İşçilere en temel haklarına bile çok gördüğü ve “resmen köle aradığı” yorumları yapıldı.

Birçok kullanıcı videolara sponsor olan firmalara boykot çağrısı yaparken, Alqattan tepkiler üzerine videoyu kaldırdı.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı