Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Whatsapp’ta başkalarının yazışmaları görülebilir mi?

Günümüzde klasik SMS mesajlaşma döneminin hemen hemen bitmesi ile çeşitli mesajlaşma uygulamaları ortaya çıktı. Popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp da en çok kullanılan uygulamalardan. Peki Whatsapp’ta başkalarının yazışmalarını görebilmek gerçekten de mümkün mü?

Whatsapp’ta başkalarının yazışmaları görülebilir mi?
30 Temmuz 2018 - 1:49

Whatsapp’ta son günlerde kullanıcıların bir kısmı Google’da “Başkasının whatsapp mesajlarını nasıl görebilirim?” ve “Sevgilimin whatsapp mesajlarını nasıl görebilirim?” şeklinde arama yapıyor. Ancak Whatsapp elbette böyle bir özelliğe sahip değil ve kullanıcıların gizliliğini ihlal edecek böyle bir şeye kesinlikle izin vermiyor. Dolayısıyla Whatsapp’tan ziyade üçüncü parti uygulamalar bu tür bilgileri kullanıcılarla paylaştığı iddiasıyla yola çıkıyor.

Ancak bu tür bir işlemin suç olduğunu, kullanıcıların özel yazışmalarının kendilerinin gizlilik hakkı olduğunu unutmamalı; zira üçüncü parti uygulamalar bu tür gizli bilgileri edindiğini iddia etse de, sizin telefonunuza veya bilgisayarınıza yüklemenizle birlikte virüslerle boğuşmanız işten bile değil.

Bu nedenle Whatsapp’ta bu tür bilgileri edinmek maksadıyla kesinlikle üçüncü parti uygulamalardan uzak durun.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı