Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Vefatının 82.yılında Bozüyük’te anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82. yıl dönümünde Bozüyük’te düzenlenen anma töreni ile anıldı.

HABER » BOZÜYÜK » Vefatının 82.yılında Bozüyük’te anıldı » Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020 21:12
Vefatının 82.yılında Bozüyük’te anıldı

Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen anma programı Ata’nın huzuruna sunulan çelenk töreni ile başladı. Ardından saat 9’u 5 geçe tüm yurtta olduğu gibi Bozüyük’te de hayat durdu. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

Ardından Fen Lisesi Müdürü Evren Canyılmaz bir konuşma yaparak “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ diyen Mustafa Kemal bugün aramızda ayrılmış, o çok sevdiği vatan topraklarının sinesine kavuşmuştur. Lakin onun fikirleri, hayal ve özlemleri, ilke ve gayreti, hedef ve arzuları yaşamaktadır.

Kahraman ecdadımız ile birlikte kurduğu Cumhuriyet ve elde ettiği bağımsızlık, onun bu vatana en büyük hediyesidir” dedi. Programın devamında öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu ve ilçedeki müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

Anma programına Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Bkm. Yzb. Hamdi Ferhat İnanç, Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, Emniyet Müdürü Ömer Koparan, Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri, muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ