Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

TÜZÜN’DEN TREN KAZALARI İSYANI!

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar TÜZÜN defalarca yaşanan ve ölümle sonuçlanan tren kazalarıyla ilgili konuyu bir soru önergesiyle meclis gündemine getirdi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » TÜZÜN’DEN TREN KAZALARI İSYANI! » Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018 17:33
TÜZÜN’DEN TREN KAZALARI İSYANI!

Bilecik Yaşar TÜZÜN defalarca yaşanan ve ölümle sonuçlanan tren kazalarıyla ilgili konuyu bir soru önergesiyle meclis gündemine getirdi.Tüzün Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği önergede; denetimlerin yapılıp yapılmadığına ve gerekli soruşturmalar açılıp açılmadığına dikkat çekti. Tüzün önergesinde şu sorulara yer verdi:

1- TCDD’de görev yapan kontrolör, hareket memuru, tren teşkil memuru(makasçı) ve makinistler işe alınırken hangi kriterler uygulanmaktadır?
2- Kontrolör, makasçı, makinist gibi çalışanların kriteri var mıdır? Almanya, İngiltere Japonya gibi ülkelerde çalışanlarla seviyesi bakımından farklar var mıdır?
3- Hizmet içi eğitimlerle, çalışanların bilgilerinin güncellenmesi ne sıklıkla yapılmaktadır? Bu eğitimler hangi firmalar ve kimler tarafından verilmektedir? Yurtdışından desteği sağlanmakta mıdır?
4- ’de çalışan kontrolör, makinist, makasçı, demiryolu işçileri ile gelişmiş ülkelerde aynı işi yapan çalışanların aylık ücret farkları nedir?
5- ’de demiryollarında görev yapanların günlük çalışma saatleri ile gelişmiş ülkelerdeki çalışma saatleri arasında fark var mıdır?
6- Demiryollarında çalışanların denetimleri hangi aralıklarla, ve kimler tarafından yapılmaktadır? 2018 yılı içerisinde ne tür denetimler yapılmış, bu denetimler sonucu yapılan soruşturmalar ve sonuçları nelerdir?
7- Gelişmiş ülke demiryollarında sinyalizasyon sistemleri mevcut iken ülkemiz demiryolları hatlarında sinyalizasyon sistemleri neden kurulmamıştır?

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ