Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler ! Bozüyük Belediyesinden gerekli desteği göremedik !

Anafor tiyatro topluluğu tarafından Türkiyenin ilk işaret dili tiyatrosu Bozüyük Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Sanat yönetmeni Mert Testere program sonunda “Bozüyük Belediyesinden gerekli desteği göremedik ” dedi.

HABER » BOZÜYÜKSANAT » Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler ! Bozüyük Belediyesinden gerekli desteği göremedik ! » Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019 10:36
Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler ! Bozüyük Belediyesinden gerekli desteği göremedik !

Halk merkezi toplantı ve gösteri salonunda Anafor tiyatro topluğu tarafından gerçekleştirilen Türkiye’de ilk defa işitme çocuklar için, uzman eğitimciler desteğiyle 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak Halk Merkezi tiyatro öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri, izleyicilerden tam not aldı.

Oyun bitiminde konuşan Genel Sanat Yönetmeni Mert Testere; ”Biz bu yola çıktığımızda engelli, engelsiz bütün kardeşlerimize ulaşmayı hedefledik.  Tiyatro zevkini tatmamış hiç kimsenin kalmamasını amaç edinerek gönüllü ekip arkadaşlarımla hazırlandık. Aylarca süren çalışmalarımızın ardından bir çok köyde gösterimizi gerçekleştirdik. Kendi imkanlarımızla gece gündüz uğraşarak birşeyleri başardık. Önümüze engeller çıktı ama biz pes etmeden yolumuza devam ettik.

BELEDİYESİNDEN GEREKLİ DESTEĞİ GÖREMEDİK
Son olarak Metristepe Kültür Merkezinde oyunumuzu gerçekleştirmek istiyorduk ancak Belediyesinden beklediğimiz desteği göremedik. Defalarca rica etmemize rağmen Metristepe Kültür Merkezinde bize oyunumuzu sunmamıza imkan tanımadılar. Zaten şu anda aramızda   yönetiminden kimseyi göremiyorum.

Belediye Başkanımız oralardan kalkıp gösterimizi izlemeye geldi. Başkanımız Zekiye Tekin’e  bizi yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bize kapılarını açan Halk Merkezine ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunarız” dedi.Genel Sanat Yönetmeni Mert Testere’nin konuşmasının ardından plaket takdimi ve fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Tiyatro Gösterisine, Pazaryeri Zekiye Tekin, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz ve AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Mesut Çetin ve Erdinç Gesge, AK Parti İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, İlçe Başkanı Hakan Şankaya, Başkanı Nurettin Oydu, Sakarya gazetesi sahibi Kadir Erdal, Metro Turizm Sahibi Naim Bayırbaşı, sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ