Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Toplu iş sözleşmesine öyle bir madde koydular ki!

Bozüyük Belediyesi son toplu iş sözleşmesine eklediği bir madde Bozüyük halkımız tarafından takdirle karşılandı. Peki neydi bu madde?

HABER » BOZÜYÜK » Toplu iş sözleşmesine öyle bir madde koydular ki! » Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021 15:47
Toplu iş sözleşmesine öyle bir madde koydular ki!

Aile içi şiddetin ve kadına yönelik cinayetlerin arttığı günümüzde Belediyesi, toplu iş sözleşmelerine eklediği 46. maddenin A bendinde yer alan çalışanlarından “Eşi, çocukları, anne ve babasına şiddet uygulayan personellerin İŞ AKİTLERİ disiplin kurulu kararı ile DERHAL FESEDİLİR ! ” maddesini eklemesi belediyesinin aile içi ve kadına şiddete karşı savaş açtığının bir göstergesi.

Bozüyük Mehmet Talat hesabından “Herkes birşey yapmalı” başlığı ile yaptığı paylaşım, bir çok Bozüyük’lü hemşehrimizden ilgi gördü ve takdir topladı. Konu üzerinde açıklama yapan başkan Talatoğlu “Maalesef şiddet toplumumuzda kanayan bir yara. Bizde duyarsız kalamazdık, toplu iş sözleşmemize eklediğimiz, personelimiz içinde kadına ve aile içi şiddete başvuranlara karşı, iş akitlerinin feshi maddesini koyduk” dedi.

Halkımız tarafından “Çok güzel bir karar, keşke tüm işverenler bu maddeyi koysa ve uygulasa. Bu durumu takdirle karşıladık” dediler.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ