Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Şimdiye kadar uyarıldınız.. Tedbirlere uymayanlar cezalandırılacak

Artık kurallara uymayan ve istenilen tedbirleri yerine getirmeyen vatandaşlara önümüzde hafta başından itibaren kesinlikle cezai işlem uygulanacak. Özellikle maske takmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlar hakkında istisnasız olarak yasal işlem yapılacak.

HABER » BOZÜYÜK » Şimdiye kadar uyarıldınız.. Tedbirlere uymayanlar cezalandırılacak » Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020 14:23
Şimdiye kadar uyarıldınız.. Tedbirlere uymayanlar cezalandırılacak

tanısı konan ancak izolasyon koşullarına uymayarak risk oluşturan kişilerin süreçleri yurt veya pansiyonlarda tamamlanacak. Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Kanunu’nun 195’nci maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunulacak.

hastası oldukları halde toplu ulaşım araçlarını kullanarak seyahat eden ziyaretler gerçekleştiren vatandaşlar HES kodu aracılığı ile tespit edilerek yakalandıkları mevkideki en yakın yurtlarına yerleştirilecek. Tedavileri tamamlanmadan evlerine dönmelerine kesinlikle izin verilmeyecek. Üstelik buradaki tüm giderler vatandaşlar tarafından karşılanacak.

Denetimlerde bugüne kadar kurallara uymayan işyeri ve işletme sahipleri ile vatandaşlar uyarılmakla yetinilmişti. Ancak artık cezai yaptırımların hayata geçirileceği kesinleşti. Hala hastalığın ciddiyetinin farkında olmayan ve kurallara uymayan vatandaşların bu kararın alınmasında etkili oldukları kaydedildi.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ