Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Sevilerek Dinlenen Kürtçe Müzikler

Sevilerek Dinlenen Kürtçe Müzikler
09 Nisan 2019 - 23:11

 

Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında Sevilerek Dinlenen Kürtçe Türküleri sizlerin beğenisine sunduk. Bu güzel ve özel müzik geleneksel modernite çatışmasında batı müziği çalgılarıyla çalındığında da hiç sırıtmayan ve ayrı bir keyif veren tüm dünyada tanınır ve ülkemizde de keyifle ve beğeniyle dinlenir.

Düğünlerde ve eğlencelerde çalınan herkesin sevdiği dinlerken yerinizde duramayacağınız otururken bile tempo tutmaktan kendinizi alamayacağınız Kürtçe Müzikleri titizlikle seçtik. Gösterişli ve bol oynamalı ağır halaylar, hızlı halaylar, delilo, cida gibi daha birçok Kürtçe hareketli Müzikler burada. Evrensel bir dil olan Kürtçe müzik bağlı bulunduğu bölgenin yaşayış şekli, gelenekleri, anlık durumları ile ilgili değişkenlik göstermektedir.

Kürtçe Müzikler listelerimizden en sevdiğiniz sanatçıların en güzel türkülerini ve şarkılarını rahatlıkla dinleyebilir ve indirebilirsiniz. Mem Ararat, Şahe Bedo, İsmet Jiyan, Hirai Zerdüş, Berfin Aktay, Kardeş Türküler ve daha birçok sanatçıyı bu kategori altında bulabilirsiniz. Ülkemizde en çok dinlenen, sosyal medya sitelerinde en çok aranılan hareketli ve eğlenceli şarkıları bulabileceğiniz bu kategoride Kürtçe müzik listelerini dinleyebilir ve indirebilirsiniz.

 

 

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı