ŞEHİR MAGANDALARI KLİMALI DURAKLARA DA SALDIRDI

featured

Bozüyük’te vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken aşırı sıcaklarda ve soğuk kış günlerinde hava şartlarından etkilenmelerini en aza indirebilmek amacıyla ilçe genelinde yerleştirilen durakların bazılarına zarar veren şehir magandaları vatandaşları üzdü. Belediye yetkililerince Otogar karşısında ve kanal boyunda hizmet veren klimalı duraklara kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yer döşemelerinin kırılarak zarar verildiği tespit edildi.

Yapılan saldırılar karşısında vatandaşlar tepkilerini dile getirerek “Bu duraklar sayesinde kışın üşümüyor yazın da sıcaktan bunalmıyoruz. Bu duraklar hepimizin malı. Durakları bu hale getirenler son derece bilinçsiz insanlar. Bu mallar hepimizin cebinden çıkan parayla yapılıyor. Yapılan bu hizmetlere hep beraber sahip çıkalım” dediler. Klimalı duraklar sadece vatandaşların değil zaman zaman soğuktan korunmak isteyen kedilere de ev sahipliği yaparken Belediye ekiplerince bu tarz saldırılara karşı tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması ve böyle bir olayla karşılaştıklarında polis ya da zabıta ekiplerine bilgilendirme yapmaları istendi.

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, ilçe genelinde toplamda sayıları 21’e ulaşan “Klimalı Duraklar” projesi ile Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin düzenlediği “Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor”, anketi kapsamında Kent İçi Ulaşım Kategorisinde “Yılın Yerel Yöneticisi” ödülüne layık görülmüştü.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!