Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı

HABER » BOZÜYÜK » Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı » Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019 1:14
Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı

Bozüyük’te şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Zamlı tarife 25 Ağustos tarihi itibariyle uygulamaya konulacak.

Zamlı tarifeyle birlikte daha önce 1.75 TL olan öğrenci ücreti yaklaşık % 14.4 oranında zamlanarak 2.00 TL’ye, 2.00 TL olan normal tarife ücreti ise % 25 zamlanarak 2.50 TL’ye yükseldi. Zam kararı geçtiğimiz hafta genel kurulunu yaparak göreve başlayan yeni yönetimin bugün Başkanı M. Talat Bakkalcıoğlu’nu ziyareti sırasında netlik kazandı.

Bugün kü ziyarette Şoförler Odası, Ticaret Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği tarafından ilde belirlenen tarifeler yeniden değerlendirildi. Değerlendirmeler sonrasında Bozüyük Belediye Başkanlığı’nca öğrencilerin eğitim ve öğretim döneminde dolmuşları kullanım oranı göz önünde bulundurularak odalar tarafından 2.25 olarak belirlenen öğrenci tarifesinin 2.00 TL’ye çekildiği kaydedildi.

Ancak normal ücret tarifesi için belirlenen 2.50 TL’de herhangi bir geri çekime gidilmedi. Zam oranının yasal sınırların üzerinde olduğunu belirten vatandaşlar, mazot ve dolar fiyatları düşerken yapılan bu zamma tepki gösterdiler. Vatandaşlar, büyük şehirlerde daha uzak mesafelere gidilmesine rağmen ücretlerin makul olduğu, ancak burada daha kısa mesafeler arasında çalışılmasına rağmen ücretlerin yüksek olduğunu savundular.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber