Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı

Bozüyük’te şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Zamlı tarife 25 Ağustos tarihi itibariyle uygulamaya konulacak.

HABER » BOZÜYÜK » Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı » Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019 1:14
Şehir içi dolmuş ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 25 arasında Zam yapıldı

Zamlı tarifeyle birlikte daha önce 1.75 TL olan ücreti yaklaşık % 14.4 oranında zamlanarak 2.00 TL’ye, 2.00 TL olan normal tarife ücreti ise % 25 zamlanarak 2.50 TL’ye yükseldi. kararı geçtiğimiz hafta genel kurulunu yaparak göreve başlayan yeni yönetimin bugün M. Talat Bakkalcıoğlu’nu ziyareti sırasında netlik kazandı.

Bugün kü ziyarette Şoförler Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği tarafından ilde belirlenen tarifeler yeniden değerlendirildi. Değerlendirmeler sonrasında Belediye Başkanlığı’nca öğrencilerin ve öğretim döneminde dolmuşları kullanım oranı da göz önünde bulundurularak odalar tarafından 2.25 olarak belirlenen tarifesinin 2.00 TL’ye çekildiği kaydedildi.

Ancak normal ücret tarifesi için belirlenen 2.50 TL’de herhangi bir geri çekime gidilmedi. oranının yasal sınırların üzerinde olduğunu belirten vatandaşlar, mazot ve dolar fiyatları düşerken yapılan bu zamma tepki gösterdiler. Vatandaşlar, büyük şehirlerde daha uzak mesafelere gidilmesine rağmen ücretlerin makul olduğu, ancak burada daha kısa mesafeler arasında çalışılmasına rağmen ücretlerin yüksek olduğunu savundular.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ