Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yaz tatilinde olan öğrenciler yeni yılın planlamasını yapmak adına okulların açılacağı net tarihi merak ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

HABER » EĞİTİM » Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? » Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018 18:37
Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Okullar açılacak sorusu Milli Bakanlığı tarafından yayımlanan 2018 iş takvimiyle birlikte yanıtlanmış oldu. Yeni ve öğretim yılının hazırlıklarını tamamlamaya çalışan öğrenciler, MEB tarafından yayımlanan iş takvimini sorguluyor. Peki, okullar açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Milli Bakanlığı’nın yayınladığı bilgilere göre; 2018-2019 öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 – 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.
öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin uyum eğitimi 10-14 Eylül 2018’de yapılacak.
MEB’İN 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını kamuoyuna açıkladı. Milli Bakanlığı (MEB) da Twitter hesabı üzerinden, kendi 100 günlük hedeflerini duyurdu. MEB’in hedefleri arasında her okula 1 polis memuru, tam gün gören oranının yüzde 68’den yüzde 71’e çıkarılması gibi maddeler bulunuyor. İşte, o maddeler…
– Eğitimin içeriği konusunda hassasiyetle durulacak.
– Tüm okullarda tam gün gören oranı yüzde 68’den yüzde 71’e yükseltilecek.
– 700 kurumu daha Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’ne entegre edilecek.
– Güvenlik önceliği olan 30 bin okuldan başlayarak, her okula en az 1 polis memuru görevlendirilecek.
– Öğretmenlerin mesleki ehliyet ve liyakatini güçlendirmek için yüksek lisans oranı artırılacak.
yöneticiliğinde profesyonel sisteme geçilecek.
– Yabancı dil eğitimini etkin şekilde verebilmek için, hem öğretmenlere hem de öğrencilere yönelik yeni yöntemler devreye alınacak.
öncesi eğitiminden üniversiteye kadar her aşamada öğrencilerin ilgi, yetenek ve becerilerinin gelişimini izlemek ve yönlendirmek için yeni bir sistem kurulacak.
– Her okulun kendi şartları içinde geliştirilmesini sağlamak için kriterler belirlenecek, destekler buna göre sağlanacak.
– Bakanlığın yapısını, mevzuatını ve insan kaynağını yeniden yapılandırmak için büyük bir veri sistemi oluşturulacak.
– Mesleki eğitimde organize sanayi bölgeleri ve üniversitelerle işbirliği güçlendirilecek.
– Ölçme ve değerlendirme sistemini uluslararası sıralamalarda yükseltmek için gereken adımlar atılacak.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ