Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

MEB’den ‘mesleki ve teknik anadolu liseleri’ kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı, “Mesleki ve teknik anadolu liseleri 5 ekim pazartesiden itibaren tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulama eğitimlerine başlayacak” açıklamasında bulundu

HABER » EĞİTİM » MEB’den ‘mesleki ve teknik anadolu liseleri’ kararı! » Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020 22:10
MEB’den ‘mesleki ve teknik anadolu liseleri’ kararı!

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim’den itibaren yüz yüze eğitimle verilecek. Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğünce illere “2020-2021 ve Öğretim Yılı Uygulamalı Eğitim”e ilişkin yazı gönderildi.

Yazıda, Anadolu teknik programı öğrencilerinin işletmelerde mesleki ve staj uygulamalarının 28 Eylül’den itibaren başladığı anımsatıldı. Yazıya göre, 5 Ekim’den itibaren de mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve liselerinin “meslek.eba.gov.tr” adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımları, tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitimle verilecek.

HER DERS 30 DAKİKA

Öğrencilerin okulda geçirdikleri ders içi ve dışı saatlerde kullanımı, ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılacak. Bu durum yöneticileri ve öğretmenlerce de takip edilerek okulda gerçekleştirilecek yüz yüze faaliyetleri hakkında öğrencilere “ Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”na göre bilgilendirme gerçekleştirilecek. Yüz yüze eğitimde, öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğle arası 45 dakika olarak uygulanacak. Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze, bilişsel veya teorik kazanımları ise uzaktan yoluyla verilecek.

Yüz yüze ve uzaktan ile verilen alan ve dal dersleri süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilecek. Haftalık ders çizelgelerine göre, yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders süreleri, alan zümre öğretmenlerince belirlenecek.

softexen.com

Etiketler: , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ