Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

KÜRESEL SALGIN KORONA’YA KARŞI BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞEHRİMİZDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Dünya, hızlı bir biçimde yayılan korona virüsüne karşı tedbirlerini alırken, Bozüyük belediyesi bu küresel salgına karşı 1 ton dezenfekte ilacı sipariş verip Bozüyük’te uygulamaya başladı.

HABER » BOZÜYÜK » KÜRESEL SALGIN KORONA’YA KARŞI BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞEHRİMİZDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI » Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020 13:09
KÜRESEL SALGIN KORONA’YA KARŞI BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞEHRİMİZDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Dünyayı kasıp, kavuran virüsü ne karşı Fen İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı erken çalışma ile bu virüsü yok eden, ancak insan sağlığına zararlı kimyallar içermeyen 1 ton dezenfektanı sipariş etti.

Getirtilen dezenfektan ilaç solüsyonu Fen işleri ekiplerince planlı bir biçimde Bozüyük’te duraklar, Camiler, dolmuşlar, parklardaki çocuk oyun grupları, kapalı pazar,toplu kullanım alanları ve taşıtlarını dezenfekte işlemlerinde kullanılmaya başlanıldı.

HALKIMIZIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN DAHA ÖNEMLİDİR

Konu üzerinde açıklama yapan Bozüyük başkanı M.Talat Bakkalcıoğlu “Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı erken çalışma ile kentimizi ve sizleri bu ‘ Korona’ virüsünden koruyucu dezenfektan için gerekli ilaç solüsyonu, karaborsaya düşmeden hafta başında tespit edilmiş, için gerekli girişimler yapılmış, 1 ton elimize ulaşmıştır. İvedilikle, planlı olarak bu solisyonları toplu kullanım alanları ve toplu taşıma araçlarında kullanmaya başladık.

CUMA NAMAZINA HAZIRLIK İÇİN GECEDEN CAMİLERİ İLAÇLADIK

Getirdiğimiz ilaç solüsyonu kesinlikle insan sağlığına zararlı kimyasallar içermemektedir, en uygun ve donanımlı solisyondur. Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden daha önemlidir, ayrıca Bozüyük’teki bütün camiler Cuma günü kılınacak olan Cuma namazı için geceden camilerimiz ilaçlandı ” dedi.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ