Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

İŞ UMUDU İLE YOLA ÇIKTILAR DOLANDIRILDILAR

Bilecik ilinin Bozüyük ilçesinde meydana gelen olayda yüksek maaşlı iş umuduyla yola çıkan 22 kişi, dolandırıcılık çetesinin ağına düştü.

İŞ UMUDU İLE YOLA ÇIKTILAR DOLANDIRILDILAR
25 Temmuz 2018 - 21:40

Edinilen bilgiye göre, Antalya’da özel bir firmanın yüksek maaşla şoför alacağı bilgisine ulaşan vatandaşlar firma yetkilisiyle irtibata geçti. Firma yetkilisi ile yapılan görüşmede iş başvurusunda bulunan 22 kişiden işyerinden istenilen evraklar için harcama yapmak üzere bin 500 TL ile 3 bin TL arasında değişen rakamlarda para talebinde bulunuldu.
Vatandaşlar da yüksek maaşla iş bulmalarının sevinciyle banka aracılığı ile istenilen paraları şirketin hesabına geçtiler. Ardından iki otobüs kiralayarak şirket yetkilileri ile buluşmak için Antalya’nın yolunu tuttular. Antalya’da şirket yetkilileri ile sözleştikleri yere giden vatandaşlar yaklaşık 3-4 saat bekleyip kimse gelmeyince dolandırıldıklarını anladılar.
Olayın ardından Emniyet Müdürlüğüne giden vatandaşlar şahıslardan şikâyetçi oldular. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dolandırıcılık olayıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı