Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

İLK BAŞKENT İZNİK’TEN SON BAŞKENT ANKARA’YA YOLA ÇIKAN BİSİKLETLİ GRUP BOZÜYÜK’TE

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümünde bisikletle Ankara’ya yola çıkan grup Bozüyük’ten geçti.

HABER » BOZÜYÜK » İLK BAŞKENT İZNİK’TEN SON BAŞKENT ANKARA’YA YOLA ÇIKAN BİSİKLETLİ GRUP BOZÜYÜK’TE » Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018 1:00
İLK BAŞKENT İZNİK’TEN SON BAŞKENT ANKARA’YA YOLA ÇIKAN BİSİKLETLİ GRUP BOZÜYÜK’TE

Bursa’nın İznik ilçesinden 29 bisikletçi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yıl dönümünde 5 günlük bir maratonla ’ya pedal sürmeye başladı. İznik Milli İrade Meydanı’ndan hareket eden 29 Bisikletçi ’e ulaştı. ’te bisikletçileri Başkan yardımcısı Barış Oğuz karşıladı. Başkan yardımcısı Oğuz, grubu ’te misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bisikletçilerle bir süre görüştü. Grupla yakından ilgilenen Başkan yardımcısı Oğuz’a grup tarafından ziyaretin anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

29 Bisikletçi ’ün ardından güzergâhını takip ederek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sabahında ’ya ulaşırken Anıtkabir ve Beştepe Millet Külliyesi’ni edecek. ‘1075’ten 2018’e, İlk başkentten başkente, İznik’ten ’ya Cumhuriyet’imiz için pedallıyoruz, sağlığımızı koruyoruz” sloganı ile yola çıkan grup 5 gün boyunca pedal çevirerek 400 kilometrelik bir etap kat edecek. İlk durak Anıtkabir olan ve sonrasında Beştepe Külliyesi’ni edecek olan grup, İznik’ten Anadolu Selçuklu Devleti ve Türk Bayrağı’nın İznik çinisi üzerine işlenmiş motifini Cumhurbaşkanı Sayın ’a iletecek.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ