EŞSİZ SERAMİK KOLEKSİYONU BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİ VE ARŞİVİ’NDE « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

EŞSİZ SERAMİK KOLEKSİYONU BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİ VE ARŞİVİ’NDE

HABER » BOZÜYÜK » EŞSİZ SERAMİK KOLEKSİYONU BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİ VE ARŞİVİ’NDE » Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018 1:43
EŞSİZ SERAMİK KOLEKSİYONU BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİ VE ARŞİVİ’NDE

Bozüyük Belediyesi Şehir Müzesi ve Arşivi bir ilke daha imza atıyor. Şehir müzesinde Erken Tunç Dönemi, Demir Çağı, Hellenistik Çağ ve Roma Dönemine ait çeşitli formlarda seramik eseler görücüye çıkıyor.

Şehir Müzesi Arşivi Koordinatörü ve AK Parti Meclis üyesi Veysel Kılıç’ın “Özel Seramik (Pişmiş Toprak) Koleksiyonu” geçici süre ile Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi’nde sergilenmeye başladı. Koleksiyoner Veysel Kılıç’a ait “Özel Seramik (Pişmiş Toprak) Koleksiyonu” Valiliği 17.10.2018 Tarih 845823 Sayılı Makam oluru ile şehir müzesinde sergilenirken eserlere tarihe tanıklık etmek isteyen, yaşamak ve öğrenmek isteyen herkesin ilgi göstermesi bekleniyor.

Erken Tunç Dönemi, Demir Çağı, Hellenistik Çağ ve Roma Dönemine ait çeşitli formlarda seramik eseler barındıran koleksiyonda Tunç Dönemine tarihlenen Gaga Ağızlı Testiler, Demir Çağına ait çeşitli formlarda seramikler, Hellenistik ve Roma Dönemine ait Kandiller ile Unguentarium (Koku Kabı) gibi bölgemizin özelliklerini yansıtan 48 adet arkeolojik eser bulunuyor. Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi’nde bu günden itibaren sergilenmeye başlayan özel koleksiyon 22 Nisan 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber