Emekli için 500 TL ek zam! Ek ödeme ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Emekli için 500 TL ek zam! Ek ödeme ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

HABER » YAŞAM » Emekli için 500 TL ek zam! Ek ödeme ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? » Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019 10:23
Emekli için 500 TL ek zam! Ek ödeme ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Ocak’ta maaşları artacak olan emekliler ek ödeme ile de gelirini artıracak. Tahminlere göre, SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için emekli maaşları yüzde 8.46 oranında zamlanacak. Ek ödeme ile maaşlarda 500 liraya varan artış olacak. Peki en düşük ve en yüksek emekli maaşı ne kadar olacak?

Yaklaşık 12.3 milyon emekli için emekli maaşı Ocak’ta değişecek. Zam oranında enflasyon belirleyici olacak.Memur emeklileri toplu sözleşme zammına ilaveten 2019’un ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa fark alacak.

Bağ- Kur emeklileri için de 2019’un ikinci 6 döneminde gerçekleşecek enflasyon oranında zam yansıtılacak. Merkez Bankası’nın enflasyon tahminlerine göre SSK emeklileri ve Bağ- Kur emeklileri için yüzde 8.46 zam, memur emeklileri için ise toplu sözleşme artışına ilaveten yüzde 3.46 fark göründü.

NASIL DEĞİŞECEK?
Ocak’ta ayrıca ek ödeme tutarları yükselecek. Maaşın yüzde 4’ü-5’i oranında olan ek ödeme, yeni aylıktan hesaplanacağı için artacak.SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için ek ödeme dahil gelirinde 99,99 ile 498,06 lira arasında olacak.

Ek ödeme dahil en düşük emekli maaşı bin 181 liradan bin 281 liraya çıkacak.En yüksek emekli maaşı da ek ödeme dahil 5 bin 887 liradan 498 lira artışla 6 bin 385 liraya ulaşacak.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber