Emekli için 500 TL ek zam! Ek ödeme ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

featured

Yaklaşık 12.3 milyon emekli için emekli maaşı Ocak’ta değişecek. Zam oranında enflasyon belirleyici olacak.Memur emeklileri toplu sözleşme zammına ilaveten 2019’un ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa fark alacak.

SSK emeklileri ve Bağ- Kur emeklileri için de 2019’un ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon oranında zam yansıtılacak. Merkez Bankası’nın enflasyon tahminlerine göre SSK emeklileri ve Bağ- Kur emeklileri için yüzde 8.46 zam, memur emeklileri için ise toplu sözleşme artışına ilaveten yüzde 3.46 fark göründü.

NASIL DEĞİŞECEK?
Ocak’ta ayrıca ek ödeme tutarları da yükselecek. Maaşın yüzde 4’ü-5’i oranında olan ek ödeme, yeni aylıktan hesaplanacağı için artacak.SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için ek ödeme dahil gelirinde 99,99 ile 498,06 lira arasında artış olacak.

Ek ödeme dahil en düşük emekli maaşı bin 181 liradan bin 281 liraya çıkacak.En yüksek emekli maaşı da ek ödeme dahil 5 bin 887 liradan 498 lira artışla 6 bin 385 liraya ulaşacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!