Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Eğitim ödeneği ne zaman yatacak?

Eğitim ödeneği ne zaman yatacak sorusunun yanıtı yüz binlerce öğretmen ve kamu çalışanları tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4.dönem toplu sözleşme eğitim kolu maddeleri içerisinde eğitim ödeneği olarak adlandırılan ve öğretmenlere ödenecek olan hazırlık ödeneği miktarı belirlendi. Peki, eğitim ödeneği ne zaman yatacak?

HABER » YAŞAM » Eğitim ödeneği ne zaman yatacak? » Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018 22:31
Eğitim ödeneği ne zaman yatacak?

2017 yılında imzalanan ve kamu çalışanlarının 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler de içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmeye göre, 2018 yılı Eylül ayında öğretmenlere ödenecek öğretim yılına hazırlık ödeneğinin brüt tutarı 1.130 TL, net tutarı ise “1.121 TL” olacak.

VERİLECEK?
Her öğretim döneminin başında çalışanlarına ödenen eğitime hazırlık ödeneği (kırtasiye parası) miktarı her yıl artmaktadır. 2017 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan sözleşme neticesinde 2018 yılı eylül ayında öğretmenlere ödenecek eğitime hazırlık ödeneği miktarı da belirlenmişti.

EĞİTİM ÖDENEĞİ NEDİR?
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 32. Maddesine göre hazırlık ödeneği, ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, uzmanı ve uzman yardımcıları dahil) ödenir. Hazırlık ödeneğinden saymış olduğumuz kimseler haricinde yer alan hizmetli, memur gibi devlet çalışanları yararlanamamaktadır.

ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN YAŞAM HABERLERİ