Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Çok önemli bir projeye imza attı

Bozüyük Arif Nihat Asya Ortaokulu’nda görevli Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Banu Aksu, “TheJourney of a Water Drop” adlı final ürünü olan kitaplarını Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir’e takdim ederek proje hakkında bilgi verdi.

HABER » BOZÜYÜK » Çok önemli bir projeye imza attı » Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021 17:44
Çok önemli bir projeye imza attı

’den 10, Portekiz’den 3, İtalya’dan 1 ve Azerbeycan’dan 1 ortağı, toplam 170 ile gerçekleştirdiklerini ifade eden yürütücüsü Banu Aksu, yaklaşık 4 ay süren “Water Is Life eTwinning Projesi” sürecini final ürünleri ile başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

“Ne kadar az su israf edersek, gelecekte o kadar çok suya sahip oluruz!” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Aksu, şöyle konuştu; ” Projenin yürütücülüğünü ben üstlenmekteyim. Kuruculuğunu ise Ertuğrulgazi İlkokulu Sınıf Öğretmeni Filiz Ayhan ve Portekiz’den Sınıf Öğretmeni Dilia Fernandes yapmaktadır.

çerçevesinde yürütülen ve öğrencilerin suyun harika bir kaynak olduğunu anlamaları için katı, sıvı ve gaz halindeki suyla farklı deneyler yapılmış, su döngüsü gözlemlenmiş, su ile ilgili öyküler yazılmış, su ile ilgili meslekler tanıtılmıştır. Bu sayede öğrenciler, su kıtlığı yaşamamaları için su tasarrufu alışkanlıkları kazanmış, suyun bir yaşam kaynağı olduğunu ve tüm canlıların hayatta kalması için ona bağımlı olduğunun farkına varmışlardır” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ