Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’TE UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Bozüyük Belediyesi tarafından “Sokakta Şenlik Var” etkinlikleri kapsamında uçurtma şenliği düzenlendi.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’TE UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ » Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018 23:10
BOZÜYÜK’TE UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Bozüyük tarafından çocukların sosyalleşmesi ve biraz olsun bilgisayar ve telefon gibi elektronik oyunlardan uzaklaşması amacı ile düzenlenen şenlikler, Bozüyük kent ormanında gerçekleştirilen uçurtma şenliği ile başladı. Düzenlenen etkinliklerde birbirinden renkli ve güzel uçurtmalar gökyüzünde muhteşem bir görsel şov oluşturdu. Festivale katılan binlerce Bozüyüklü, çocukları ile birlikte doyasıya eğlenirken, Bozüyük tarafından katılımcılara sucuk ekmek ve ayran ikram edildi. Geçmişte çocuklar tarafından sokaklarda oynanılan oyunlar ile tanışan çocuklar, yakar top, sandalye kapmaca, balon yarışması ve çok sayıda oyun oynayarak yaşıtları ve arkadaşları ile sosyalleşti. Neredeyse tüm oyunların internet ve mobil ortamında oynandığı günümüzde yapılan bu etkinlik özellikle ailelerden tam not alırken, vatandaşlar ’ya teşekkür ettiler. Festivale katılan ve uçurtması olmayanlara Bozüyük tarafından uçurtma dağıtılırken, uçurtmaların gökyüzünde oluşturduğu eşsiz manzara ise görülmeye değerdi.

Festivalde konuşan yaz tatilinin günlerinde çocuklar için farklı bir aktivite yapmaya karar verdiklerini belirterek “Evlerinde teknoloji bağımlısı haline gelen çocuklarımızı teknolojiden uzaklaştırmak istedik ve onları hepimizin kendi çocukluğumuzda oynadığımız geleneksel oyunlarımızla buluşturalım dedik. Ekibimiz sağ olsun o oyunları hatırlatmaya çok uğraşıyor, çocuklarımızı gerçekte eğlendiriyor ve ailelerimizle birlikte bir farkındalık oluşturuyoruz. Biz çocuklarımız için bir çok alanda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımızı etkinlikleri kapsamında tiyatro oyunlarıyla buluşturarak tiyatroyu sevdirmeye çalışıyoruz. Bununla birlikte ücretsiz yaz ve kış kurslarımız ile birçok çocuğumuzu farklı dallarında spora teşvik ediyoruz. Çocuklarımız sosyal hayatta rahat rahat kendilerini tanıtabilsinler, girişken olsunlar, konularında rahatlıkla sohbet edebilsinler diye de çoklu oyunları oynamaları gerekiyor. Hem uçurtma şenliği olarak hem de çocukluğumuzun oyunlarının sergilendiği bu programı düzenlemekten derece mutluyuz. Ben katılım gösteren tüm hemşerilerime tekrar teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi. Uçurtmaların yanı sıra, animatörler sokak oyunları ve balon gösterileri ile festivale renk katarken, “Sokakta Şenlik Var” etkinlikleri bu akşam Akpınar Mahallesi’nde devam edecek.
Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen etkinliğin ilk gününe Kaymakam Hasan Yaman, ve Garnizon Komutanı Yzb. Murat Günhan aileleri ile birlikte katıldı.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ