Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük’te kışın tehlike yaratan engelli yürüyüş bantları değiştiriliyor

Bozüyük’te yağışlı, karlı ve buzlu havalarda vatandaşlarımızın üzerine bastığı zaman kayarak düştüğü, tehlike yaratan plastik engelli yürüyüş bantları kaldırılarak yerlerine karo taşlarından üretilen bantlar döşeniyor.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük’te kışın tehlike yaratan engelli yürüyüş bantları değiştiriliyor » Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019 11:04
Bozüyük’te kışın tehlike yaratan engelli yürüyüş bantları değiştiriliyor

Belediyesi, vatandaşlarımızdan şikayetleri değerlendirerek halka tehlike arz ettiği için cadde üzerindeki plastik yürüyüş bantlarını kaldırarak yerlerine karo taşlarından üretilen yürüyüş bantları döşemeye başladı.

PLASTİK BANTLAR YAĞIŞLI VE BUZLU HAVALARDA TEHLİKE YARATIYOR

Önceki dönem döşenen plastik yürüyüş bantları hem vatandaşlarımızdan, hemde Engelliler derneğinden de tepki almış ve geçtiğimiz kış günü 39 Bozüyük’lü vatandaşımız bu plastik bantların üzerinden kayarak hastaneye kaldırılmıştı.

ŞİKAYETLERİMİZİ İLGİLİ MERCİLERE İLETMİŞTİK

Engelliler dayanışma başkanı İsmail Çelik konu üzerinde yaptığı açıklamada “daha önce sürekli bu bu plastik yürüyüş bantlarının tehlike yarattığı konusu üzerinde şikayetlerimizi ilgili mercilere iletmiştik, ama bir çözüm bulunamamıştı. Farklı çözümler söylenmişti ama olmamıştı. Belediyesine şahsım ve vatandaşlarımızın adına bu konuda hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN ÖNEMLİ

muhabirimizin Bozüyük yetkilileri ile yaptığı görüşmede “Yağışlı,karlı ve buzlu havalarda termoplastik kaplamalı bantlar kaygan zemin oluşturup tehlike yaratırken ,yazında aşırı sıcağın etkisiyle plastiklerde kopmalar oluşuyor, buda maddi külfet demektir. Bu yaptığımız çalışma modern şehirlerimizde de kullanılan geçici değil kalıcı çalışmadır. Hem vatandaşlarımızın ,hemde engellilerimizin güvenliği bizler için herşeyden önemlidir” dediler.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ