Bozüyük'te Boztram ve katlıyeraltı otoparkı muhteşem bir açılış töreni ile hizmete girdi

Bozüyük Belediyesi Boztram (Tramvaylar) ve Katlı Yeraltı Otoparkı projeleri muhteşem bir organizasyonla hizmete açıldı. Tam bir görsel şölenin yaşandığı açılış ve konser programında sevilen sanatçı Şevval Sam’da Bozüyüklü hayranlarıyla buluştu. Bozüyüklüler unutulmaz bir gece geçirdiği ve yoğun ilgi gösterdiği programda izleyenler konser alanına sığmazken, konser alanı ve ana cadde dolup taştı.

featured

Açılış programında ilk olarak 5 tramvay Selanik, Kurtuluş, Cumhuriyet, Çankaya ve Dolmabahçe isimleri verilen tramvayların her birinin renklerinin ve isimlerinin hikâyesi ekrana verilen görsellerle birlikte anlatıldı. Her bir tramvayın anlatımının ardından tramvaylar konser alanı yakınına gelerek vatandaşları selamladı.

Tramvayların tanıtımının yapılarak hizmete girmesinin ardından sahneye gelen Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu “Bozüyük burayı doldurmuş” diyerek hemşehrilerini selamladı. Ardından “Bu ülke kolay kurtarılmadı, bunun mücadelesi ağır geçti” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Bakkalcıoğlu “Bizde sizlere seçimden önce söz vermiştik. Bozüyük ana caddesinde tramvaylarımız gezecek diye. Bu projeyi yaparken bu ülkeyi bizlere emanet eden bizlerin de bizden sonraki kuşaklara emanet edeceğimiz bu ülkeyi, hep onu anarak onu yaşatarak sürdürmemiz gerektiği inancıyla Büyük Önderimizin doğduğu kentten vefatına kadarki süreci 5 tramvayımıza isimleriyle verelim istedik. Bozüyük caddelerinde insanlarımızın kent içindeki ulaşımını sağlayacak tramvaylar inşallah önümüzdeki dönemlerde Bozüyük’ün başka noktalarında da dolaşacaktır.

Sevgili Bozüyüklüler, Büyük Önderimizi burada bu açılışlarını yaptığımız tramvaylarla anarken biz şu an bulunduğumuz alanda yerin altında iki kat yeraltı otoparkı var, 250 araçlık bir otopark var bu binanın altında. Onun da açılışını yapacağız. Kentimizin tüm sorunlarına dokunacak projeler ürettik. Ana cadde üzerinde orta refüj Berlin duvarı gibi kapalıydı, Öyle değil miydi? Bakın onu açtık, tramvayımızın geçişi, istasyonları, kentimiz Kent olacak, şehrimiz Kent olmayı bu projelerle elde edecek. Daha başka projelerimiz de var ama bugün burada tramvaylarımız ile yeraltı otoparkımızın açılışlarını yapalım istedik” dedi.

Başkan Bakalcıoğlu’nun konuşmasının ardından protokol üyeleri; Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İBB Başkan Vekili Akın Gürkan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Seyit Yıldızhan, CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çırak, Metro İstanbul Genel Müdürü Özhan Şenol, Gara Tren Genel Müdürü Tahir Öztürk, Kent Meydanı ve Çarşı Projesinin mimari projesini yapan Mimar Mehmet Gürel sahneye davet edildi. Bu akşamın anısına müzik eşliğinde sis bombaları ile ‘Cumhuriyet’e Canımız Feda’ yazısı Atatürk ve Türk Bayrağı silüeti ile birlikte gökyüzüne yansıtıldı ve havai fişek gösterileri ile muhteşem bir görsel şölen yaşandı.

Havai fişek gösterisinin ardından Başkan Bakkalcıoğlu açılışı yapılacak otopark ile ilgili bilgi vererek “Yeraltında 2 katlı bir otopark var. Burada 4,5 metrede yer altı suyu var. Ama biz geleceğe dönük olsun diye bu bütün yer altı suyunu izole ederek 2 katlı otopark haline getirdik. Bir gün otoparka girerseniz alt katına aracınızı koyarsanız o anda su içinde olduğunuzu hissedin.” dedi. Ardından Başkan Bakkalcıoğlu ve beraberindekiler 250 araçlık, yol boyu giriş arka taraf çıkış, içerisinde araç yıkama ünitesi bulunan 2 katlı otoparkın açılışı için otoparka geçtiler. Otoparkın gezilmesinin ardından kurban kesildi, hayır duaları eşliğinde açılış kurdelesi kesilerek otopark hizmete açıldı.

Açılış törenlerinin ardından sahneye gelen Şevval Sam konseri ile açılış coşkusu zirve yaptı. Şevval Sam’ın programının ilk bölümünde Başkan Bakkalcıoğlu’nu sahneye davet etti ve Bozüyük’e kazandırdığı hizmetler için teşekkür ederek “Gerçekten bir yerler hizmet beklerken çok hayal kırıklığına uğradığı çok yer gördüm. Dolayısıyla bu bölgeye hizmet edilmiş olması, buraya tramvay, otopark ve çarşı meydan düzenlemesi yapmış olmanız ben gerçekten Bozüyüklüleri çok şanslı görüyorum ve onların adına çok teşekkür ediyorum. Ve bu kutlamaya da bizi davet ettiğiniz için, bizimle kutladığınız için çok şanslıyız, size çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Ardından Başkan Bakkalcıoğlu Şevval Sam’a plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Sevilen sanatçı Şevval Sam hareketli sahne performansıyla ve hiç düşmeyen temposuyla gece boyunca Bozüyüklüleri coşturdu. Zaman zaman duygusal aşk şarkıları ile duygulandıran, sevilen ve hareketli şarkılar ile doğudan batıya Anadolu’nun çeşitli yörelerinden seslendirdiği hareketli türkülerle oynatan Şevval Sam Bozüyüklülere eğlenceli saatler yaşattı.

Konser programı İzmir Marşı ile coşkulu bir şekilde sona ererken Başkan Bakkalcıoğlu eşi Merih Bakkalcıoğlu ile birlikte sahneye geldi ve Şevval Sam ile birlikte izleyenlere çiçek attılar.

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!