Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyüklü hanımlar bu haber sizin için

Bozüyük Belediyesi tarafından sportif etkinlikler kapsamında alanında uzman eğitmen Kübra Kurt eşliğinde yapılacak pilates seansları ve zihinsel arınma egzersizleri, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde başladı. Pilates’in ruh ve beden dili arasında bir geçiş yolu izlediğini vurgulayan Pilates Eğitmeni Kübra Kurt,”Kişinin bedenini sevmesi kendini mutlu hissedebilmesi için temel önceliklerden birisi olduğunu dile getirmekte. Pilates değişen bedeni daha estetik bir görüntüye kavuşturmaya yardımcı olabilmektedir.

Bozüyüklü hanımlar bu haber sizin için
05 Mart 2020 - 14:42

Cimnastik, pilates ve bedensel arınma egzersizleri olarak 3 farklı branşta verilecek olan kurslar, hafta sonu ve hafta içi grupları olmak üzere çeşitli yaş gruplarında devam edecek. Bu kapsamda Uğur Mumcu Kültür Merkezi içerisinde bulunan mevcut salonlar verilecek kursun niteliğine göre özel olarak dizayn edildi.

Gerekli her türlü donanımı ile spor yapmaya elverişli hale getirilen salonlar modern görünümleri ile kurslara başlayan öğrenciler tarafından da beğeni ile karşılanırken kursiyerler başta Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu olmak üzere salonların hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

PİLATESİN BİR ÇOK FAYDASI VAR

Konu hakkında açıklama yapan uzman eğitmen Kübra Kurt “Günün büyük kısmını masa başında geçiren şehir insanının vücudu dengesiz olabilmektedir. Silüeti eğri olabilmektedir. Pilates omurgayı dik tutarak size nasıl durmanız gerektiğini öğreten yardımcı bir sistemdir. Zamanla dik durmak bir alışkanlık haline gelmekte, öz güven tazelenmekte, boy daha uzun görünebilmekte ve sırt ağrıları hafiflemektedir.

Her seviyeye uygun; Pilatesi standart bir fitness egzersizi olarak değerlendirmemek gerekir. Pilates’te yaş ve performans sınırlandırması yoktur. Genç, orta yaşlı veya daha önce spor yapmamış olmanız pilatese başlamak için engel değildir.” dedi.

Konuya ilgi duyan vatandaşlarımız Metris Tepe Kültür Merkezi’ndeki müraacat biriminde ayrıntılı bilgi ve kayıtlarını yaptırabilirler.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı