BOZÜYÜK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN DRONE’LU DENETİM

featured

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü Bozüyük çevre yolu üzerinde drone ile havadan trafik denetimlerine başladı. TEDES ve gezici radarların ardından dronelu denetimlerin de başlaması üzerine ceza yemek istemeyen sürücülerin çok daha dikkatli olması gerekecek.

Bozüyük çevre yolu üzerinde Seyir Terası yanındaki hakim tepeden havalanan Drone ile trafik kurallarına uymadığı belirlenen sürücüler, uygulama noktasındaki ekiplere bildirildi.
Konu ile ilgili olarak trafik denetimlerini Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner ile birlikte inceleyen Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal; ” Emniyet Genel Müdürlüğümüzün 2 Kasım’dan itibaren tüm Türkiye’de başlattığı havadan kontroller kapsamında, Bozüyük’te drone ile trafik kontrollerimizi sürdürüyoruz. Günün çeşitli saatlerinde drone ile yapılan ihlaller tespit edilerek, ileri yönde bekleyen ekiplerimize bildiriliyor ve hatalı sürücüler ile ilgili gerekli idari işlemleri gerçekleştiriyoruz. Son zamanlarda yapılan yoğun trafik denetimleri ve sürücülerimizin trafik kurallarına uymalarında gösterdikleri kararlılık neticesinde, trafik kazalarının önlenmesi konusunda önemli mesafeler alınırken önceliğimiz, vatandaşlarımızın güvenliğidir” dedi.

Konu ile ilgili olarak drone görüntülerinde kırmızı ışık ihlali, emniyet şeridi ve hız ihlali yaptığı, cep telefonuyla konuştuğu tespit edilen sürücülere trafik ekipleri tarafından cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.
HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!