Bozüyük belediyesi tüm Türkiye'ye örnek oldu | Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Bozüyük belediyesi tüm Türkiye’ye örnek oldu

Bozüyük Belediyesi tarafından halkımızın sağlığının korunması amacı ile ilçede faaliyet gösteren tüm dolmuşçulara, yolculara verilmesi için ücretsiz maskeler teslim edildi. Bozüyük belediyesinin yapmış olduğu bu ve buna benzer uygulamalar halkımız arasında büyük takdir topladı.

ANA SAYFA » BOZÜYÜK » Bozüyük belediyesi tüm Türkiye’ye örnek oldu Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020 15:59
Bozüyük belediyesi tüm Türkiye’ye örnek oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan corona virüsten (Covid-19) korunmada sosyal izolasyon görevini başarı ile yürüten Bozüyük belediyesi, bu seferde belediye ekipleri tarafından Bozüyük’te faaliyet gösteren tüm dolmuş görevlilerine, ücretsiz olarak dolmuşa binen maskesiz vatandaşlara verilmek üzere maske kutularını dağıttı.

Ülkemizde ilk kez 11 Mart’ta görülen corona virüs bugüne kadar 2.017 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe aralığını korumanın, toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda yolcu aralık mesafesinin düştüğü göz önüne alındığında, halk dolmuşların haftada dört gün dezenfekte edilmesi, dolmuş duraklarının yıkanarak dezenfekte edilmesi, dolmuşlara maskesiz vatandaşlara verilmek üzere şöförlere verilen maske kutuları gibi uygulamaların yanında, salgından dolayı kapatılan dükkan sahipleri, telefon ile tek tek aranılarak yanlarında çalıştırdıkları personele verilmek üzere gıda ve erzak pakedi, hazırlayarak teslim etmesi, halkımız arasında büyük takdir toplarken, Türkiye’yede örnek oldu.

Konu hakkında açıklama yapan Bozüyük Dolmuşçular derneği başkanı Ender Güven “Halk sağlığını düşündüğü için ve bu zor günlerde halkının, bizlerin yanında olan Belediye Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

FACEBOOK HESABINIZ İLE HABERE YORUM YAPABİLİRSİNİZ
TARİH KURDU-
ENTERESAN HABERLER
NASIL YAPILIR
YAZARLARIMIZ
error: