Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük belediyesi tüm Türkiye’ye örnek oldu

Bozüyük Belediyesi tarafından halkımızın sağlığının korunması amacı ile ilçede faaliyet gösteren tüm dolmuşçulara, yolculara verilmesi için ücretsiz maskeler teslim edildi. Bozüyük belediyesinin yapmış olduğu bu ve buna benzer uygulamalar halkımız arasında büyük takdir topladı.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük belediyesi tüm Türkiye’ye örnek oldu » Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020 15:59
Bozüyük belediyesi tüm Türkiye’ye örnek oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan virüsten (Covid-19) korunmada sosyal izolasyon görevini başarı ile yürüten belediyesi, bu seferde ekipleri tarafından Bozüyük’te faaliyet gösteren tüm dolmuş görevlilerine, olarak dolmuşa binen maskesiz vatandaşlara verilmek üzere kutularını dağıttı.

Ülkemizde ilk kez 11 Mart’ta görülen bugüne kadar 2.017 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, aralığını korumanın, toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda yolcu aralık mesafesinin düştüğü göz önüne alındığında, halk dolmuşların haftada dört gün dezenfekte edilmesi, dolmuş duraklarının yıkanarak dezenfekte edilmesi, dolmuşlara maskesiz vatandaşlara verilmek üzere şöförlere verilen kutuları gibi uygulamaların yanında, salgından dolayı kapatılan dükkan sahipleri, telefon ile tek tek aranılarak yanlarında çalıştırdıkları personele verilmek üzere gıda ve erzak pakedi, hazırlayarak teslim etmesi, halkımız arasında büyük takdir toplarken, Türkiye’yede örnek oldu.

Konu hakkında açıklama yapan Dolmuşçular başkanı Ender Güven “Halk sağlığını düşündüğü için ve bu zor günlerde halkının, bizlerin yanında olan Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ