Bozüyük Belediyesi sadece dinlemekle yetiniyor! AK Parti Bozüyük ilçe başkanı Hüsnü Ersoy’un basın açıklaması

featured

Ak Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı olarak bizler muhtarlarımıza Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bizzat ev sahipliği yaparak ağırlayan, muhtarlık makamını hak ettiği statüye taşıyan ve birçok özlük hakkının tesis edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN ilçemizdeki siyasi temsilcileriyiz. Hiçbir hal ve şartta muhtarlarımıza karşı olumsuz bir tavır içinde olmamız söz konusu değildir.

Buradaki temel mesele Belediye Meclis toplantılarında gündem dışı konuşmalara ilişkin toplantı başlamadan önce meclise bilgi verilmemesi ve meclis resmi gündeminde mahallelerin sorunlarının tartışılmamasıdır. “Gündem dışı” ifadesi ile de adeta muhtarlarımızdan gelecek sorunların küçümsenmesidir.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, yaklaşık 1,5 yıldır meclis toplantıları sonrası herhangi bir muhtarımız, mahallesi ile ilgili bir sorunu meclis toplantılarına taşıyamamıştır. Pandemi şartları hafiflediği ve meclis toplantı salonunun kullanılmaya başlandığı son 2-3 toplantıda, muhtarlarımız toplantılara iştirak etmeye başlamıştır.

Dolayısıyla uzun bir süre gibi algı oluşturulan, geçtiğimiz 2,5 yılda yapılan her meclis toplantısında zaten Ak Parti grubunun gündem dışı toplantıda kalmaması söz konusu bile değildir. Çünkü muhtarlarımız toplantılarda yoktur.

Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak 7 gün 24 saat esasına göre, vatandaşlarımızdan, hemşerilerimizden, muhtarlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan, dolayısıyla toplumun tüm kesimlerinden bizlere aktarılan meseleleri çözmek, vatandaşımıza faydalı olmak, süreçlerin tümüyle takip edilmesini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Köy ve mahalle muhtarlarımızla sürekli diyalog halindeyiz, bunu en iyi muhtarlarımız bilirler.

“Bozüyük Belediyesi’nin sadece dinlemekle yetindiği, mahallelerdeki belediyeyi ilgilendiren meselelerde gayretkeş bir tavır içinde olmadığı da tüm kamuoyumuzun malumudur.”

Yerel hizmette birebir sorumluluğu bulunan, ilçemize yakışır belediyecilik hizmetlerini yapmak ve kazandırmak adına görevlendirilmiş Bozüyük Belediyesi, öncelikle ilçemizin sorunlarıyla hemhal olan bir tavır sergilemelidir.

Buradan çok kıymetli mahalle muhtarlarımıza da, meclis toplantıları öncesinde, mahallelerindeki sorunları bizlerle paylaşmaları yönünde bir çağrıda bulunmak isterim.

Şubat ayından itibaren, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız, tüm mahalle muhtarlarımızdan, mahallelerine ilişkin sorunlar için iletişime geçecektir. Bu yöntemi hayata geçirdiğimizde hep beraber göreceğiz ki, gündem dışı olarak konuşulan mahallelerinin sorunları AK PARTİ grubu tarafından resmi gündemde kayıt altına aldırılacaktır ve gündem dışı olmaktan çıkıp resmi gündemin bir parçası olacaktır.
Tüm hemşerilerimize saygıyla duyurulur.
Bozüyük Ak Parti İlçe Başkanı
Hüsnü ERSOY

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!