Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Muhtarlar AKP’li meclis üyelerine sitem ettiler !

Bozüyük Belediyesi Ocak Ayı olağan meclis toplantısının ardından Belediye Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; muhtarlara söz vererek, onlardan gelen talep ve istekleri dinledi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Muhtarlar AKP’li meclis üyelerine sitem ettiler ! » Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022 17:18
Muhtarlar AKP’li meclis üyelerine sitem ettiler !

Mecliste bulunan Mahalle muhtarlarının meclis sonundaki konuşmaları sırasında Çarşı Mahalle Muhtarı Fatih Uçaş, salonu terk ederek sorunlarını dinlemeyen bazı meclis üyelerine tepki göstererek, “2,5 senedir Meclis toplantılarında, resmi gündem bitip, söz hakkı muhtarlara gelince salonu terk ediyorsunuz.

Sağolsun başkanımız, seçildiğinde bir ilk gerçekleştirerek, ” oy hakkı” olmasa da , ilçe ve mahalleleri ile ilgili konuları direk duyalım, bilelim ve gündem sonrasında sorunlarınızı dile getirelim diye Bozüyük Meclis Salonu’nda yer verdi.

Fakat, maalesef ’li meclis üyeleri bizleri dinleme zahmet ve saygısını göstermiyorlar. Neticede aynı kenti, mahalleleri paylaşıyoruz. Bizleri dinlemeleri gerekirdi” dedi.

Mehmet Talat ise, göreve gelmesi ile birlikte yasal zorunluluğu olmamasına rağmen, mecliste muhtarların yer alması için bu uygulamaya geçtiklerini aktardı.

Ayrıca genelinde meclislerinde mahalle muhtarlarının kendi mahalleleri ile ilgili konularda oy haklarının bulunması gerektiğini söyledi. Muhtarlar Meclis salonunda kendilerine yer ayıran ve ilettikleri mahalle taleplerini yerine getiren Mehmet Talat ’na teşekkür ettiler.

Ayrıca mahalle muhtarlarının soruları ve talepleri üzerine konuşan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, pek çok alanda alt yapı ve üst yapıdaki sorunları ele aldıklarını ve çözümler getirdiklerini belirtti. Ayrıca ilçedeki ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli noktalarda yeni alanları yapılacağını aktardı. Meclis toplantısı gündem maddelerinin ardından muhtarlarla yapılan görüşmelerin tamamlanması ile sona erdi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ