Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Bozüyük Belediyesi olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına Akpınar Mahalle Konağı ile ilgili basın açıklamamız aşağıda yer almaktadır.

HABER » SİYASET » BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI » Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019 22:24
BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

M. Talat Bakkalcıoğlu, 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirdiği seçim propagandasında Akpınar Mahalle konağı üzerinden belediyemizi hedef göstermiştir. Yaptığı açıklamada, “O konağın parasını ödememiş bir Başkanı’nın parasını ödemediği bir konağı da açmaya hakkı yoktur” ifadelerini kullanmıştır. Bahsi geçen konak ile ilgili olarak yapılan yanlış bilgilendirme ve konak açılışımızın seçim malzemesi olarak kullanılmaya çalışılması karşısında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bir açıklamada bulunma zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

Akpınar Mahalle konağının yapım bedeli olarak kesilen toplam fatura tutarı 1.973.000.00 TL’dir. Bu paranın 72.000.00 TL’si teminat bedelidir. Belediyemizce bugüne kadar ödenmiş olan tutar 1.812.000.00 TL olup sadece 89.000 TL borcumuz kalmıştır. Yani Akpınar Mahalle Konağı’nın parasının % 95’i ödenmiş durumdadır. Belediyemizin Akpınar Mahalle Konağı’nın parasını ödemediği ve geç ödediği gibi bir algı oluşturulmaya çalışılsa da bu tamamen asılsız bir iddiadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ