Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bize her gün engelliler günü

Bilecik Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği başkanı İsmail Çelik 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda 2828 sayılı bakım ücreti nden yararlanma da kriterlerin oranı asgari ücrete çıkarılması gerektiğini bildirdi.

HABER » BOZÜYÜK » Bize her gün engelliler günü » Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021 16:09
Bize her gün engelliler günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü günü değil haklarının, engellilerin sorunlarının, kentsel yaşamda erişilebilirliğin, engellinin yaşam kalitesini artırmak için şimdiye kadar yapılanların ve şimdiden sonra yapılacakların muhasebe yapılacağı farkındalık günüdür.

Bizler dernek olarak hak ve hizmet temelli çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Engelsiz yarınlar için toplum bilinçlenmesi, kamusal dinamiklerin daha aktif duyarlılık ile hareket etmesi vatandaşların sorunlarını çözmesi gerektiğini savunuyoruz.

İstihdama katılamayan engellilerin 2022 maaşlarında maaş bağlanma kriteri engellinin yaşadığı hanedeki kişilerin gelir ortalaması değil muhtaç engellinin kendi geliri sosyal güvencesi baz alınarak değerlendirilmesi uygun olacaktır.

2828 sayılı bakım ücretinden yararlanmada kriterlerin oranı asgari ücrete çıkarılması ve sosyal güvence sağlanması mağduriyetlerin en aza indirilmesini sağlayacaktır.
Bize her gün engelliler günü diyoruz.
İsmail Çelik
Engelliler Dayanışma Yön. Kur. Adına Bşk.

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ