BİLECİK HIZLA GELİŞEN İLK 3 ŞEHİR ARASINDA YER ALACAK

featured

Bilecik genelindeki tüm işleri yakından ve büyük bir titizlikle takip ederek, gerçekleştirilen programların tamamına katılmaya çalışan Vali Tahir Büyükakın, Deresakarı Köyü’ne yapılan yatırımların açılış programına katıldı.Deresakarı köyüne yapılan ”İçme suyu tesisi” ve ”Sıcak asfalt yol çalışması” olmak üzere pek çok hizmeti kapsayan açılış törenin Vali Büyükakın’ın yansıra, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, il genel meclis üyeleri ve muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

1.5 TRİLYON YATIRIM

Vali Büyükakın, burada yaptığı konuşmada, son iki yılda yapılan hizmetlerin tamamının 1.5 trilyon lira olduğuna dikkat çekerek, ”İçme suyu tesisi”, ”Terfi istasyonu” ve ”Sıcak asfalt yol çalışması”yla birlikte düşünüldüğünde köye yaklaşık 2 trilyon yatırım yapıldığı bilgisini verdi.

GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ

Hizmetleri değerlendiren Vali Büyükakın, ”Bu yatırımlar yeterli mi? Asla değil. İmkanların en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız başta olmak üzere çok çalışıyoruz. Göreve geldiğimden beri gece gündüz çalıştığımı ifade ettiniz. Evet elimizden geldiğince bu şehir, bu ülke için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Ancak özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın temposuna baktığımızda bizim tempomuzun lafı dahi edilemez.” diye konuştu.

DAHA GÜÇLÜ AYAĞA KALKMA VE YENİDEN DOĞMA VAKTİNE ŞAHİTLİK EDİYORUZ

”Elimizden geldiğince ülkemiz ve şehrimiz için ne yaparız? diye düşünüyor ve bu gayretle çalışıyoruz” ifadesinde bulunan Vali Büyükakın, ”Sizlerde bizlere destek oluyor moral veriyorsunuz. Çinliler Çin Seddi’ni yaptığı zaman demişler ki, bir daha bizi kimse işgal edemez. Sonraki 100 yılda Çin 3 kez, hem de içten işgal edilmiş. Bizde de durum hep aynı olmuş. En güçlü olduğumuz anlarda müdahalelere uğramışız. Moğol istilası olmuş yine dirilmişiz, Timur karşısında bozguna uğramış yine devam etmişiz. Kurtuluş mücadelesinde Türkleri yeryüzünden sildik dediklerinde küllerimizden yeniden doğmuşuz. Bunların hepsinde aynı olan şey milletimizin ruhu. Bizim Anadolu topraklarında ve bölgedeki topraklarda yükselişimizle alakalı etrafımızda, düşmanlarımızda hep aynı korku var. Bu son olarak 15 Temmuzda ortaya çıktı. Şimdi ekonomi üzerinden deneniyor. Ama bakın, karanlığın en yoğun olduğu an sabahın en yakın olduğu andır. Çocuğun doğacağı an en acı çekilen andır. Bu millet bir doğum sancısı yaşıyor, karanlığın en yoğun olduğu dönemi yaşıyor. Ancak tarihin akısına baktığımızda bu devletin ayağa kalkma ve daha da büyüme noktasında olduğuna ben şahadet ediyorum.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKAKIN YENİ PROJELERİ AÇIKLADI

Bilecik’in de hızlı bir kalkınma sürecinde olduğuna vurgu yapan Vali Büyükakın, ”Biliyorsunuz 6 tane sanayi bölgemiz var. 7. Sanayi Bölgemiz 3. Organize Sanayi Bölgesi ismiyle neredeyse tamamlanmak üzere. Bakanlıktan şartname gelişini bekliyoruz. Diğer organize sanayi bölgelerimize ulusal bazda yeni tesislerimiz yatırım yapıyor. Gölpazarı’nda Gıda Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına başladık. Yenipazar’da Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurulacak. Bölge tarım ve hayvancılık üzerinde etkili olacak. Özellikle Sakarya havzasında seracılık faaliyetlerine hız verdik. Turizm konusunda Kuruluş 1299 projesi ile yeni bir ivme yaratmayı planlıyoruz. Bu projemizi de inşallah çok yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımıza sunacağız.” ifadesinde bulundu.

BİLECİK KALKIŞ NOKTASINDA

”Tüm bunlar olduğunda Bilecik bambaşka bir yere doğru gidiyor olacak”diyen Vali Büyükakın, Bilecik pistte hızla uçuşa geçen uçağın kalkış noktasında. 1980’lerin sonu 1990’ların başında sanayi kendine gelecek yer aradığında Kocaeli, Sakarya, Düzce hareketlilik kazandı. Şimdi etrafınıza baktığınızda bir saatlik mesafede 30 milyon yaşıyor. Bu inanılmaz bir potansiyel. Tarım yaparsanız tarım, hayvancılık yaparsanız hayvancılık, sanayi ise sanayi, hizmetler sektörü ise hizmetler sektörü. Hepsi bu şehirde olur. Gelecek 10 yılda Türkiye’de en hızlı gelişen 10 ilden biri, muhtemelen ilk 3’te olan iller içerisinde olacak Bilecik. Sizlerin desteği ile bu olacak. Eksiklerimize bakarak, adım adım çalışarak hep birlikte, elbirliği ile tek yumruk çalışarak daha iyiye gideceğiz.” dedi.

BİLECİK’İ İLMEK İLMEK İŞLEYECEĞİZ

Bilecik Milletvekili Yağcı da ”Hepimizin temelinde köy hayatı var. Ancak köylerimizde maalesef göç var. Bu nedenle köylerimizi şehirlere yükseltme çabasında, gayretindeyiz. Bu düşünceden hareketle, hükümetimiz göreve geldiği ilk günden itibaren, 17 yıldır, gerçekten insanımızın her noktadaki ihtiyaçlarını karşılama çabasındadır. Bunun yanında İl Özel İdarelerimiz aracılığıyla köylerimizdeki hayatı yeniden canlandırma noktasında özel bir önem ve gayret göstermektedir. Bizler Deresakarı köyü gibi üretimi bol olan ve gençlerini içinde muhafaza edip kendi mahsulünü üreten köylerimiz başta olmak üzere tüm köylerimizin altyapı hizmetini tamamlamak azmindeyiz. Önceden sadece yol açmak yeterken, şimdi o yollar yetmiyor. Yolların en iyisini yapıyoruz. Tabi ki yaşamın temel kaynağı su önemli. Bu sıkıntıyı da temelden çözecek bir projeyle buradaki su sorununu da kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturduk. Amacımız köylerimizdeki yaşam standartlarını en üst düzeye çıkarmak. Deresakarı köyümüz ve tüm köylerimiz bu hizmetlerin daha iyisini daha güzelini hakkediyorlar. El ele gönül gönüle vererek tüm sorunları çözeceğiz. Dirilişin ve kurtuluşun şehri güzide kentimiz Bilecik’i ilmek ilmek işleyeceğiz.” diye konuştu.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

2014 yılından beri Deresakarı’na yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Deresekarı Köy Muhtarı Yaşar Öztiryaki, yapılan hizmetler için Vali Büyükakın olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!