Belediyenin 2021 bütçesini Bozüyük’e hizmet için yeterli görmüyoruz « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Belediyenin 2021 bütçesini Bozüyük’e hizmet için yeterli görmüyoruz

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Belediyenin 2021 bütçesini Bozüyük’e hizmet için yeterli görmüyoruz » Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020 15:26
Belediyenin 2021 bütçesini Bozüyük’e hizmet için yeterli görmüyoruz

Bozüyük Ak Parti ilçe başkanı Hüsnü Ersoy, Bozüyük Belediyesinin 2021 bütçesini Bozüyük’e hizmet için yeterli görmediklerini, cılız bir bütçe ile karşı karşıya olduklarını belirti.

Ak Parti ilçe başkanı Hüsnü Ersoy yaptığı açıklamada şunları belirtti;
“Geçtiğimiz Kasım ayında Bozüyük ’sinin 2021 yılı görüşmeleri Bozüyük Belediye Meclisinde görüşüldü. Bozüyük’ümüze için yeterli görmediğimiz, güdük 2021 bütçesi red oyumuza rağmen kabul edildi.

Geçen yıllara göre düşürülen, hizmet yatırım kalemlerinin zayıfladığı cılız bir bütçe ile karşı karşıyayız. Geçen 2 yılda hizmet üretememiş Bozüyük Belediyesi yönetimi, su ücretlerinden, reklam ve tabela vergilerine birçok gelir kaleminde ciddi fiyat artışlarına gitmiştir. Maalesef 2020 yılında olduğu gibi 2021 senesinde de bu zamları hep beraber hissedeceğiz.

2020 yılı bütçesinde tüm itirazlarımıza rağmen daha önceki yıllara göre düşürülen fabrika atık su bedellerinin 2021 bütçe çalışmalarında tekrar gündeme getirmemizle beraber, belediye yönetimi tarafından anlaşılarak eski mertebesine getirildiğini de sizlere aktarmak isterim.

Belediye Meclisinde, gereği bu tarifeden kaynaklı kaybı sormamıza rağmen bir cevap alamayışımızı, yönetimin ısrarla yanlış yaptıklarını ifade etmemize rağmen sehven yapıldığını ifade ettiği, yanlış tarife ısrarından dolayı belediyemizin milyonları bulan gelir kaybını kamuoyumuzun bilgilerine sunmak istiyorum.

Bu kaybı örtbas etmek için Sayıştay denetiminden geçmiş yıllara ait faaliyetlerden bazılarını da sanki yanlışmış gibi bizlere sunmasını da hayretle karşılıyoruz. Devlet denetimine açık iş ve işlemlerde hangi döneme ait olursa olsun, kanun ve yönetmeliğe uygun olmayan ne varsa derhal bildirmek herkesin görevidir bu konuyu da hatırlatmak isteriz” dedi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber