Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisi nin Nisan Ayı Olağan Toplantısı maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapıldı.

featured

Belediyemiz Metristepe Kültür Merkezi çok amaçlı salonunda yapılan toplantıda Belediye Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Başkanlığında 8 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantıda Belediye Başkanız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu 2 Nisan Otizm Dünya Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek amacı “Onların tedavi süreçlerinde mavi renk çok önemliymiş. Onun için çok arkadaşımız buna uymuş. Benim de bir mavi bir maskem var. Bende onu kullanayım” diyerek mavi renkli maskesini taktı.

Seçimlerin ağırlıklı olduğu Nisan ayı toplantısında Belediye Meclis Başkan Vekili seçimleri, Belediye Meclis Katipleri Seçimi, Belediye Encümen Üyeleri Seçimi, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri ile İmar Komisyon Üyeleri Seçimi yapıldı.

Yapılan oylamaların ardından; Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliğine İsmail Özcan, 2. Başkan Vekilliğine Hıdır Akyürek, Belediye Meclisi asil katip üyeliğine Tuncay Sapan ve Fatma Ersöz, yedek üyeliklere de Osman Kırtaş ve Seçil Manav, Belediye Encümen Üyeliğine Sezai İnci ve Ayhan Uçan, Belediye Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine İsmail Yemen, Yavuz Bektaş ve Harun Orhan Top, Belediye İmar Komisyonu Üyeliklerine Salih Gazozcu, İsmail Özcan ve Merve Ünsal seçildi.

Ardından 5393 Sayılı Belediye Kanunun 55. Maddesine göre, Belediye Denetim Komisyon Raporu okunarak meclis bilgilendirildi. Toplantının devamında ise 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. Maddesine göre hazırlanan, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. Maddesine göre Belediye 2020 Yılına ait Faaliyet Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantıda son olarak gündemin 8. maddesine istinaden Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı.

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!