Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisi nin Nisan Ayı Olağan Toplantısı maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapıldı.

HABER » BOZÜYÜK » Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı yapıldı » Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021 20:44
Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı yapıldı

Belediyemiz Metristepe Kültür Merkezi çok amaçlı salonunda yapılan toplantıda Başkanımız Başkanlığında 8 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantıda Başkanız 2 Nisan Otizm Dünya Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek amacı “Onların süreçlerinde mavi renk çok önemliymiş. Onun için çok arkadaşımız buna uymuş. Benim de bir mavi bir maskem var. Bende onu kullanayım” diyerek mavi renkli maskesini taktı.

Seçimlerin ağırlıklı olduğu Nisan ayı toplantısında Meclis Başkan Vekili seçimleri, Meclis Katipleri Seçimi, Encümen Üyeleri Seçimi, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri ile İmar Komisyon Üyeleri Seçimi yapıldı.

Yapılan oylamaların ardından; Meclisi 1. Başkan Vekilliğine İsmail Özcan, 2. Başkan Vekilliğine Hıdır Akyürek, Meclisi asil katip üyeliğine Tuncay Sapan ve Fatma Ersöz, yedek üyeliklere de Osman Kırtaş ve Seçil Manav, Encümen Üyeliğine Sezai İnci ve Ayhan Uçan, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine İsmail Yemen, Yavuz Bektaş ve Harun Orhan Top, İmar Komisyonu Üyeliklerine Salih Gazozcu, İsmail Özcan ve Merve Ünsal seçildi.

Ardından 5393 Sayılı Kanunun 55. Maddesine göre, Denetim Komisyon Raporu okunarak meclis bilgilendirildi. Toplantının devamında ise 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. Maddesine göre hazırlanan, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. Maddesine göre Belediye 2020 Yılına ait Faaliyet Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantıda olarak gündemin 8. maddesine istinaden Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ