Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Başkan Bakkalcıoğlu’ndan dolmuş zammına açıklama

Geçtiğimiz ay Bozüyük’te dolmuş ücretlerine yapılacak olan zammı reddeden Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, yapılan dolmuş zammının art arda gelen petrol zamlarından dolayı olduğunu söyledi.

HABER » BOZÜYÜK » Başkan Bakkalcıoğlu’ndan dolmuş zammına açıklama » Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019 19:56
Başkan Bakkalcıoğlu’ndan dolmuş zammına açıklama

Odalardan gelen 50 kuruşluk öğrenci zammının 25 kuruş olarak verildiğini, normal vatandaşa da 50 kuruş yapıldığını belirten Bakkalcıoğlu, hergün akaryakıta gelen zamlardan dolayı minibüsçü esnafının da kollanması gerektiğini aktardı.

Geçtiğimiz günlerde “’nin hattını kullanan dolmuşlara ’den ilintisiz bir şekilde böyle bir belirleme yapılmasını kabul etmiyorum” diye konuşan Başkan Bakkalcıoğlu, Odaların aldığı dolmuş zammı kararını değil ’nin kendi kararını uyguladıklarını belirtti. Başkan Bakkalcıoğlu, art arda gelen petrol zamlarından dolayı dolmuş ücretlerine uygulanmasını kabul ettiğini söyledi.

Öğrencilere indirim uygulandığını söyleyen Başkan Bakkalcıoğlu, “Şoförler Odası taşımacılığını 2.25 TL istemişti fakat biz 2.00 TL olarak uyguladık. Öğrenciyi koruduk” derken, normal tarifeye 2.50 verilen zammın ardı ardına akaryakıta gelen zamlar yüzünden minibüsçü esnafını da kollamak adına yapıldığını belirtti.

’te yeni fiyat tarifesine göre 1.75 TL olan dolmuş ücreti zamlanarak 2.00 TL’ye, 2.00 TL olan normal tarife ücreti ise 2.50 TL’ye yükseldi. Yapılan bu yeni uygulaması ile aynı rakamlara denk gelmiş oldu.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ