Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BAŞKAN BAKICI TEKKE MAHALLE’DE COŞKUYLA KARŞILANDI

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı Tekke Mahalle sakinleri ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Sevgi gösterileri ve tezahüratlarla karşılanan Başkan Bakıcı Tekke Mahalle sakinlerine Mahalle Konağında hitap eti.

HABER » SİYASET » BAŞKAN BAKICI TEKKE MAHALLE’DE COŞKUYLA KARŞILANDI » Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019 16:54
BAŞKAN BAKICI TEKKE MAHALLE’DE COŞKUYLA KARŞILANDI

Tekke Mahalle Hüseyin Kıvrıkoğlu Caddesin’de kendilerini meşaleler ve pankartla karşılayan topluluk ile birlikte konağa kadar sloganlar ile yürüyen Başkan Bakıcı, salona girdiğinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Buluşmaya Başkan Bakıcı’nın yanı sıra İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, AK Parti Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi adayları ile mahalle sakinleri katıldı.

Burada konuşan Başkan Bakıcı “Biz 5 yıldır sizlerin de teveccühü ile memleketimize hizmet etmeye başladık. Aradan geçen 5 yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz birbirinden farklı projeleri ya mahallelerimizde yada ortak kullandığımız alanlarımızda hep birlikte görüyor ve kullanıyoruz. Ben bu mahalleye gelirken hiçbir zaman çekinmedim. Biz bu mahalleye gelirken ilk aşamada da şunu söyledik. Hiçbirini birbirinden ayırt etmeyen bir siyasi anlayışımızın olacağının teminatını verdik. Ve biz ekmek kapısı noktasında hiçbir zaman birilerini diğerlerinden ayırt etmedik.

Benim bu gün belediyede çalışan Romen kardeşlerim, ablalarım var. Onların hepsinden Allah razı olsun. Bu gün onların çalışkanlıkları tüm tarafından takdir ediliyor. Bu mahallemizde de olması gereken projelerimizi hayata geçirelim istedik. Bizim bir mahalle konağı anlayışımız var dedik. Mahalle konağı ne için gerekli? İlk başta düğün cemiyetlerini, mevlidlerin yapılabileceği uygun şartlarda kullanılabilen bir konak. Akabinde mahalleye gelmesi gerekli dediğimiz bir aile hekimliği vatandaşlarımızın ayağına kadar geldi.

Kapalı alanda yapılabilsin diye hem bayanların hem erkeklerin ortak kullanım alanları olan salonlarımız burada bu ile vatandaşlarımıza hizmet etmeye başladı. Burada Muhtarımıza da bir yer vererek projemiz bir bir tamamlandı. Konak geldikten sonra karşısına birde eczane geldi. Ama birileri bizim yapmış olduğumuz konakları hemen değiştirmek istiyorlarmış,  diyorlar ki ‘Biz buraları kreş yapacağız.’ Ama şunu iyi bilmeleri gerekiyor ki kreş kanunlarında ilk başta bahçe olması şartı vardır. Kanunu öğrenip ondan sonra kreşe çevirmeleri gerektiğini bilmeleri lazım” diyerek 5 yılda gerçekleştirdiği 160 hakkında bilgi verdi.

Sözleri sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Başkan Bakıcı “Birileri kasıtlı olarak sanki Tekke Mahalle’ye hiç bir hizmet yapılmamış gibi göstermeye çalışıyor. Bugün burada sizlerle buluştuğumuz konak, yollar ve çeşitli alt yapı hizmetleri dahil pek çok hizmeti siz değerli vatandaşlarımız ile buluşturduk, bunlara da devam edeceğiz” dedi. Özellikle belediyede çalışan roman vatandaşlara teşekkür eden Başkan Bakıcı; “Kendileri belediyemizde gösterdikleri özverili çalışma ile işlerine ne kadar sahip çıktıklarını herkese göstermiş oldular. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ekibimin bir parçası oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında yeni dönem projelerini de anlatan Başkan Bakıcı Güneş Tarlası, Hal Alışveriş Merkezi, Meydan Düzenlemesi ve Otoparkı, Katlı Otopark, Bilim ve Sanat Merkezi, Kapalı Yüzme Havuzu, Milli Mücadele ve İnönü Savaşları Müzesi, Organik Çiftlik Temalı Trafik Parkuru, Organik Yöresel Ürünlerimize Pazarlama ve Markalaşma Desteği, Mobil Kanser Tarama Aracı ve Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Otopark Projesi hakkında bilgi verdi. Organize sanayi bölgesinde gelinen noktaya da değinen Başkan Bakıcı, çalışan sayısının ve kuruluşların 94 yılından günümüze ne kadar arttığını aktardı.

Ayrıca Tekke Mahalle’de yenilenen lisenin önemine vurgu yapan Başkan Bakıcı  Hamza Bey Türbesi’nin arkasında bulunan alana çok önemli bir daha kazandıracağını belirtti. Başkan Bakıcı program sonunda vatandaşlar ile görüşerek, talep ve isteklerini dinledi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ