Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

21 Şubat saat 21’de tüm tüketicileri 9 dakika ışıkları söndürmeye davet ediyoruz

Bozüyük Tüketici Hakları derneği başkanı Hayrettin sabırlı 21 Şubat 2022 günü saat 21.00 da tüm tüketicileri 9 dakika sürecek ışıkları söndürme eylemine davet etti.

HABER » BOZÜYÜK » 21 Şubat saat 21’de tüm tüketicileri 9 dakika ışıkları söndürmeye davet ediyoruz » Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2022 15:28
21 Şubat saat 21’de tüm tüketicileri 9 dakika ışıkları söndürmeye davet ediyoruz

Konu hakkında açıklama yapan Hakları başkanı Hayrettin sabırlı “Başta enerji olmak üzere faturalarındaki fahiş zamlara karşı 21 Şubat 2022 günü saat 21.00 de tüm tüketicilerimizi 9 dakika sürecek ışıkları söndürme eylemine davet ediyoruz. Ekonomik krizin, enerji hakkımızın bir avuç şirketin karı için piyasalaştırılmasının, elektriğin toptan satış bedelinin üzerine eklenen şirket bedellerinin faturasını bir ayda eriyen ücretlerimizle ödemek istemiyoruz” dedi.

Açıklamasına devam eden Başkan Sabırlı” Ayrıca anayasa’ya, mevzuata, evrensel haklarına, kamu yararına ve sosyal devlet anlayışına tamamen aykırı olan fahiş zamlarını getiren Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun kararlarını yürütmesinin durdurulması ve iptali için dava açan Barolar Birliği’ni de kutluyoruz ve yanlarındayız” diye sözlerine ekledi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ